„Niezwykła edukacja” czyli warsztat z przedsiębiorczości dla młodzieży w PwC 

Metryka praktyki

Firma: PwC,
Branża: Konsulting,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Edukacja dzieci i młodzieży
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

W warszawskim biurze PwC zorganizowano 5 dniowy warsztat z przedsiębiorczości dla młodzieży pt. „Niezwykła edukacja”, prowadzony przez Madi Sharmę, założycielkę MADI Group.
Uczestnicy zostali wybrani przez organizacje na stałe współpracujące z PwC: Szczęśliwą Drogę, Warsaw Volunteering Mission, Big Brothers Big Sisters, Teens Matter, Ośrodek Socjoterapeutyczny w Wildze, Fundację Program Pomocy Pierwsza Praca.

„Nadzwyczajna edukacja” to zajęcia dla dzieci i młodzieży oparte o praktyczny model, w którym uczniowie zachowują zyski i uczestniczą w globalnym biznesie. Cały proces jest oparty na zasadzie „nauka przez doświadczenie” czyli tak jak prawdziwi przedsiębiorcy prowadzą interesy. Warsztaty zakończone były kiermaszem zorganizowanym przez młodzież dla pracowników PwC.

Planowane jest opracowanie cyklicznego programu szkoleń dla młodzieży prowadzonego przez pracowników firmy.

Inicjatywa realizowana była we współpracy z Madi Sharma www.madisharma.org, Ośrodek Socjoterapeutczny Wspólny Dom w Wildze, Fundacja Szczęśliwa Droga, Big Brothers Big Sisters, Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca, Warsaw Volunteering Mission, Teens Matter.