NHpedia – ArcelorMittal Poland

Metryka praktyki

Firma: ArcelorMittal Poland,
Branża: Przemysł ciężki,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2009

ArcelorMittal Poland wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym i portalem TerazHuta.pl stworzył stronę internetową www.NHpedia.pl – dwujęzyczny portal edukacyjny poświęcony historii Nowej Huty. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o Nowej Hucie, digitalizacja zasobów opisujących historię miasta oraz zbudowanie platformy informacyjnej dla interesariuszy zagranicznych.

ArcelorMittal, firma działająca w 60. krajach, zaangażował się w projekt NHpedia, chcąc zwrócić uwagę na stereotypy dotyczące przemysłu ciężkiego w Europie Wschodniej. Przy projekcie współpracowało blisko stu interesariuszy z różnych grup, również pracownicy firmy, w ramach wolontariatu pracowniczego.

Na stronie znajdują się informacje dotyczące historii Nowej Huty, zdjęcia sferyczne, filmy edukacyjne, informacje o wszystkich twórcach projektu. Można również odbyć wirtualny spacer po Nowej Hucie oraz zaprenumerować newsletter. W projekt zaangażowało się wielu pasjonatów Nowej Huty. Planowana jest dalsza rozbudowa strony.