MOST OF ALL Razem dla innych

Metryka praktyki

Firma: Mostostal Warszawa,
Branża: Budownictwo i nieruchomości,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Pracownicy biorący udział w MOST OF ALL mogli swobodnie realizować swoje sportowe pasje i podejmowali wyzwania w trzech dyscyplinach: chodzenie, bieganie oraz jazda na rowerze. Inicjatywa miała na celu motywować ich do aktywnego wypoczynku, pomagać im realizowaniu filozofii work life balance.

W związku z dużym powodzeniem akcji spółka postanowiła w drugiej edycji ukierunkować aktywność sportową pracowników na cel społeczny i przeliczać przebyte kilometry na złotówki. W ten sposób powstał program MOST OF ALL Razem dla innych, który trwał od lipca do września 2017 roku.

Pracownicy uczestniczący w projekcie pokonali wspólnie 18 000 km. Mostostal Warszawa nawiązał współpracę z ośrodkiem prowadzącym program edukacyjny dla dzieci, które mają utrudniony dostęp do wiedzy. Przekazane przez firmę środki trafiły do Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 3 na warszawskiej Pradze. Program zajęć jest bardzo urozmaicony, uwzględnia zajęcia z robotyki, zabawy klockami Lego Mindstorms czy też unikatowe lekcje dla małych chemików.

Praktyka realizowana jest w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Więcej informacji: