Mobilne Przystanki Pracy – Capgemini Polska

Metryka praktyki

Firma: Capgemini Polska,
Branża: Usługi,
Obszar tematyczny: Praktyki z zakresu pracy
Kategoria: Rekrutacja i adaptacja
Dokument źródłowy: Raport 2016

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Na rynku 3 opolskich miast: Olesna, Nysy, Krapkowic, ustawiono Mobilne Przystanki Pracy – duży obrandowany namiot, w którym przedstawiciele firmy Capgemini Polska (jednocześnie mieszkańcy tych miast) oraz rekruter przedstawiali zainteresowanym przechodniom oferty pracy, a także profil działalności firmy. Sami mieszkańcy mieli możliwość złożenia tego dnia aplikacji, a także zrobienia bezpłatnie profesjonalnego zdjęcia do CV. Dla rodziców z dziećmi przygotowany był specjalny kącik zabaw, a także lemoniada do picia. Wszystkie wydarzenia odbywały się we wrześniowe soboty, tak by osoby pracujące, również mogły w nich tego dnia uczestniczyć.

Dzięki szerokiej promocji, wiele osób, które nie mogło uczestniczyć bezpośrednio w spotkaniach na rynku miały okazję do nawiązania kontaktu z firmą i przesłania swojej aplikacji do pracy.

We wszystkich spotkaniach uczestniczyło łącznie około 350 osób. 24 z nich skorzystały z możliwości zrobienia zdjęcia do CV. Bezpośrednio podczas eventów złożono 17 aplikacji od zainteresowanych pracą w Capgemini. Ponadto w czasie trwania promocji firma otrzymała 55 dodatkowych aplikacji z różnych źródeł, w których m.in. realizowana była promocja.