Mecenat nad projektem Halo.Tato – Bank Zachodni WBK

Metryka praktyki

Firma: Bank zachodni WBK, Santander Bank Polska,
Branża: Finanse,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2016

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 5 - Równość płci

Bank Zachodni WBK objął mecenatem projekt blogera Konrada Kruczkowskiego „Halo.Tato”, który w formie reportaży porusza temat ojcostwa w Polsce.

„Halo.Tato” to cykl 6 reportaży portretowych, przedstawiających sylwetki „ojca”. Opowieści wraz z krótkimi nagraniami video publikowane były na blogu autora przez cały rok.

Już po 4 odcinkach odnotowano ponad 2 500 000 interakcji z projektem oraz 500 komentarzy.

Projekt będący połączeniem tradycyjnych form dziennkiarskich (reportaż) z nowymi technologiami (video, social-media, blogi) daje głos tematom i ludziom, którzy w normalnych warunkach nie mogą dostać go na taką skalę. Uwrażliwia innych i prowokuje do mądrych dyskusji. Dzięki temu powstał katalog inspirujących, wartościowych historii ojców reprezentujących różne grupy społeczne. Projekt pokazuję rozwiązania z których mogą korzystać inni ojcowie.

Podczas trwania projektu Halo.Ojciec, Blog Konrada Kruczkowskiego www.haloziemia.pl na Blog Forum Gdańsk 2016 otrzymał nagrodę „Blog Społecznie Odpowiedzialny”, Konrad Kruczkowski otrzymał nagrodę „Najlepsze w Internecie” w konkursie Newsweeka im. Teresy Torańskiej za reportaż z cyklu Halo.Tato