Mamo, bądź ze mną – Michelin Polska

Metryka praktyki

Firma: Michelin Polska,
Branża: Motoryzacja,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2006

Program społeczny „Mamo, bądź ze mną”, uruchomiony został w maju 2006 roku przy współpracy Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zakłada stworzenie dla wszystkich rodziców odpowiednich warunków pobytu w szpitalu przy swoich chorych dzieciach i jednocześnie finansowanie najbiedniejszym rodzicom możliwości dojazdu do dziecka, noclegu przy nim oraz jedzenia posiłków. Była to odpowiedź Michelin na jeden z największych problemów szpitala, chorych dzieci i ich rodziców, jakim był całodobowy pobyt rodzica przy dziecku. Ze względu na ograniczone środki finansowe szpitala i uregulowania prawne pobyt rodzica przy dziecku był bardzo utrudniony.

Wszystkie szpitalne oddziały zostały wyposażone przez Michelin w ponad 100 składanych łóżek dla rodziców, pościel, koce, poduszki, lampki nocne i wygodne krzesła. Każdy pokój socjalny znajdujący się na oddziale został doposażony w niezbędne sprzęty AGD i naczynia – do dyspozycji rodziców. Dodatkowo, każdy bezrobotny rodzic oraz rodzic samotnie wychowujący dziecko, dzięki Michelin bezpłatnie korzysta z noclegu oraz może w szpitalnej stołówce zjeść trzy posiłki dziennie.

Z tej formy pomocy od maja do grudnia 2006 roku skorzystało około 480 rodziców, a około 2000 mogło dzięki Michelin być blisko swojego dziecka. Program będzie kontynuowany w 2007 roku i będzie oferował pracownikom możliwość włączenia się w akcję na zasadzie wolontariatu pracowniczego.