Łódzka kranówka

Metryka praktyki

Firma: Infosys BPO Poland,
Branża: IT,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Zero waste
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia
- Cel 6 - Czysta woda i warunki sanitarne

W firmie zainstalowano 21 dystrybutorów z dostępem do wody, z których pracownicy mogą korzystać bez ograniczeń. Działanie ma na celu zmniejszenie spożycia wody w plastikowych opakowaniach i ma charakter proekologiczny.

Każdy dystrybutor oznaczony jest logotypem „Łódzka Woda Najlepsza” oraz informacją o składzie mineralnym wody. Pojawieniu się dystrybutorów towarzyszyła wewnętrzna kampania informacyjna, której celem było przybliżenie pracownikom korzyści wynikających ze spożywania wody kranowej.

W Infosys Poland zainstalowano 21 dystrybutorów na wodę czerpaną z miejskiego ujęcia. Pierwszy rok działania dystrybutorów pokazał, jak wielką cieszą się popularnością. Pracownicy Infosys wypili łącznie ponad 120 tys. litrów łódzkiej kranówki! Picie wody z kranu jest nie tylko ekologiczne, ale i zdrowe, a sama woda smakiem nie odbiega od butelkowanej (co ciekawe, ma więcej magnezu i wapnia).

Korzyści z realizacji praktyki to zmniejszenie produkcji plastykowych odpadów Zwiększenie świadomości proekologicznej wśród pracowników firmy oraz zwiększenie świadomości na temat składu mineralnego wody kranowej.