Kursy internetowe dla seniorów – UPC Polska

Metryka praktyki

Firma: UPC Polska,
Branża: Telekomunikacja,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2006

W 2006 roku firma zorganizowała dwie edycje bezpłatnych kursów podstaw Internetu dla osób starszych w 9 miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach i Kielcach.

Badania pokazują, że tylko 3,71% użytkowników Internetu w Polsce ma więcej niż 55 lat. Dzięki dotychczasowym kursom internetowym UPC, podstawy Internetu poznało w 2006 roku około 450 seniorów w całej Polsce.

Podczas kursu seniorzy nauczyli się m.in. wyszukiwania informacji na stronach www, wysyłania maili, porozumiewania się za pomocą komunikatorów. Zapoznali się z takimi pojęciami, jak: czat, forum, grupa dyskusyjna, multimedia. Dzięki kursowi osoby starsze zdobywają wiedzę nt. komputera i Internetu, tym samym przełamują obawy związane z nowymi technologiami. Zyskują nowe narzędzie komunikacji i dostępu do informacji. Mogą poszerzać swoją wiedzę i zainteresowania, znaleźć dodatkową pracę, mają okazję do wyjścia z domu, poznania nowych ludzi. Mają lepszy kontakt z młodszym pokoleniem.