Konkurs fotograficzny dla pracowników „Siła różnorodności”

Metryka praktyki

Firma: Grupa Nowy Styl,
Branża: Przemysł drzewny, papierniczy i meblowy,
Obszar tematyczny: Prawa człowieka
Kategoria: Różnorodność
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 10 - Mniej nierówności
- Cel 5 - Równość płci

Temat różnorodności często w debacie publicznej jest pokazywany w negatywnym kontekście: mówi się o przypadkach dyskryminacji oraz konieczności tolerowania odmienności. Grupa Nowy Styl postanowiła poruszyć ten temat wśród pracowników, skłonić ich do refleksji nad znaczeniem różnorodności.

Konkurs fotograficzny dla pracowników „Siła różnorodności” to doroczna inicjatywa dla pracowników Grupy Nowy Styl z 16 lokalizacji firmy, w tym Polski, Niemiec, Szwajcarii, Francji i Holandii. Jurorami konkursu są architekci i graficy, ale też współpracujący z firmą fotografowie. 3 najlepsze zdjęcia są nagradzane, a 12 z nich jest publikowanych w kalendarzach ściennych i nabiurkowych, które wręczane są klientom firmy jako prezenty świąteczne. Wśród nagrodzonych prac znalazły się zdjęcia z całego świata, pokazujące różnorodność kulturową, indywidualną i przyrodniczą.

W odpowiedzi na zaproszenie do konkursu spłynęło kilkadziesiąt prac. Liczne zgłoszenia konkursowe dowodzą, że wiele osób miało refleksję nt. bogactwa płynącego z różnorodności.

Temat różnorodności był poruszany również podczas Balu Tolerancji – charytatywnej imprezy dla ponad 1000 uczestników – dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych – którą zorganizowano w styczniu 2018 r. w Krośnie.