Koloratorium

Metryka praktyki

Firma: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka,
Branża: Przemysł chemiczny,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Edukacja dzieci i młodzieży
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Nowoczesne laboratoria dają dzieciom możliwość zgłębienia tajników nauki, które do tej pory były dla nich niedostępne

„Koloratorium” to program społeczny Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka skierowany do publicznych szkół podstawowych z całej Polski z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. W jego ramach pracownie biologiczno-chemiczne szkół, biorących udział w akcji, mogą zamienić się w kolorowe sale z profesjonalnym wyposażeniem. Placówki z całej Polski mogą walczyć aż o 11 mini laboratoriów oraz wiele innych, ciekawych nagród.

Przez cały okres trwania pierwszego etapu projektu za wskazane w regulaminie aktywności, zarówno szkoły, jak i uczniowie, zdobywają punkty zliczające się do wspólnej puli. 30 szkół z największą ilością punktów przejdzie do drugiego etapu programu, a zwyciężą te, które najlepiej wykonają zadanie finałowe.

Na uczniów, którzy w konkursie indywidualnym najlepiej wykonają kreatywne zadania, np. przygotują pracę plastyczną przedstawiającą pierwiastek w formie superbohatera, również czekają atrakcyjne nagrody. Na stronie www projektu dostępne są tez gotowe konspekty do wykorzystania na lekcjach chemii czy biologii.

W 2018 zakończyła się pilotażowa edycja projektu w woj. Podkarpackim. Trwająca od 2018 edycja ogólnopolska zaangażowała do końca roku prawie 100.