Kalendarz Dzieci Pragi – Cadbury Wedel

Metryka praktyki

Firma: Cadbury Wedel,
Branża: FMCG,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2008
W ramach swojej działalności społecznej firma Cadbury Wedel prowadzi wspólnie ze Stowarzyszeniem „Serduszko dla Dzieci” projekty na rzecz społeczności warszawskiej Pragi, gdzie mieści się fabryka firmy. Kalendarz Dzieci Pragi jest jednym z owoców tej wieloletniej współpracy.
Dwadzieścioro pięcioro podopiecznych Stowarzyszenia w ramach warsztatów fotograficznych w maju i czerwcu 2008 roku, prowadzonych przez profesjonalistę, wykonało serię zdjęć ukazujących Pragę. Znalazły się wśród nich portrety mieszkańców, detale architektoniczne i uchwycone na żywo sceny z życia praskich ulic. Wybrane prace zostały umieszczone w kalendarzu.Projekt Kalendarz Dzieci Pragi powstał w ramach społecznego partnerstwa firm – agencja Communication Art zaprojektowała kalendarz, drukarnia Efekt wydrukowała go, a firma Cezex przekazała papier. Firma Infoscreen udostępniła miejsce pod banery, które pojawiły się na warszawskich ulicach oraz w metrze dzięki firmie Stroer. Została także stworzona strona internetowa kalendarza www.kolorypragi.pl, gdzie można dowiedzieć się szczegółów dotyczących projektu.

Dystrybucją kalendarza (nakład 1500 sztuk) poza firmami zajęła się społeczność lokalna warszawskiej Pragi – kalendarz można było nabyć u lokalnego fryzjera, w lokalnej kawiarni, czy w lokalnej galerii. Całkowity dochód z kalendarza jest przekazywany na wsparcie działań prowadzonych przez Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci”.