Jeżdżę i pomagam – Apsys Polska

Metryka praktyki

Firma: Apsys Management,
Branża: Budownictwo i nieruchomości,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2016

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 10 - Mniej nierówności

CH Europa Centralna prowadzone przez Apsys Polska SA postanowiło zachęcić poprzez program Jeżdżę i pomagam mieszkańców Aglomeracji Śląskiej do aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze. Przez niemal 3 miesiące można było wykręcić kilometrami wsparcie finansowe na rehabilitację najmłodszych z Gliwic i okolic.

Projekt składał się z dwóch części. W ramach pierwszej za każdy przejechany kilometr organizator, zobowiązał się przekazać 15 groszy na rzecz Społecznego Komitetu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. W sumie udało się przejechać 42 500 km.

Drugą, finałową, częścią projektu był rodzinny rajd rowerowy, zorganizowany na ternie CH Europa Centralna, w trakcie którego na rzecz Społecznego Komitetu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przekaznych zostało 15 000 zł.

W ramach projektu przez ponad 2 miesiące 650 osób przejechało ponad 42 tys. km, spalając wspólnie ponad 1,5 miliona kalorii. Dzięki pokonanemu dystansowi ufundowano ponad 150 godzin rehabilitacji dla potrzebujących dzieci z Gliwic i okolic.