Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
SYTUACJA/PROBLEM:
Centra mają za zadanie wzmocnić wizerunek GlaxoSmithKline (GSK) jako firmy, która nie tylko produkuje i sprzedaje wysokiej leki jakości ale także włącza się aktywnie w edukację zdrowotną różnych grup społecznych w sprawach często społecznie zaniedbywanych.
OPIS PROJEKTU/ROZWIĄZANIE:
Centra edukacyjno-naukowe w Krakowie i Poznaniu mają na celu edukowanie i informowanie pacjentów, dziennikarzy i przedstawicieli władz publicznych na temat działań i zachowań prozdrowotnych, i programów zdrowotnych.
Ponadto Centra zajmują się przełamywaniem stereotypów na temat osób cierpiących na różne choroby (np. astma, epilepsja, AIDS). W Centrach zatrudnieni są pracownicy GSK, a w swoich działaniach (szkolenia dla środowiska medycznego i pozamedycznego) realizują one misję firmy.
W podejmowanych działaniach Centra współpracują z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami pacjentów, władzami samorządowymi, mediami, akademiami medycznymi, NFZ przede wszystkim na terenie Wielkopolski i Małopolski.
Przykłady działań w ramach Centrów edukacyjno-naukowych GSK: – Ja i moje prawa – dla NGOs, o prawach człowieka; – Jak uniknąć ryzykownych sytuacji na wakacjach? – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i średnich o tym, jak uniknąć narkotyków, alkoholu i chronić się przed zarażeniem wirusem HIV; – Jak uzyskać fundusze z UE – szkolenie dla Stowarzyszeń Pacjentów o możliwościach otrzymania funduszy unijnych na swoją działalność; – Czas na życie – szkolenia z pierwszej pomocy dla kierowców autobusów i tramwajów z Wielkopolski.
KORZYŚCI:
– Pozytywny wizerunek firmy GSK jako otwartej na potrzeby społeczności lokalnej;
WYZWANIA:
– Dokładne i szczegółowe merytoryczne zaplanowanie, przygotowanie i koordynacja projektu; – Problemy natury technicznej – przysposobienie pomieszczeń biurowych do potrzeb Centrów;
WARTO ZAPAMIĘTAĆ:
– Precyzyjne określenie programu działania, czasu przypisanego do danego projektu, a także jasne określenie zadań dla wszystkich zaangażowanych w projekt są jednymi z kluczowych czynników sukcesu, zapewniającymi sprawne funkcjonowanie projektów opartych na współpracy wielu partnerów; – Niezmiernie ważna jest także współpraca ze środowiskiem lokalnym (samorząd, Urząd Miasta, stowarzyszenia pacjentów, media).