Edukacja i krzewienie postaw proekologicznych – PGNiG POOG Gazownia Bydgoska

Metryka praktyki

Firma: PGNiG POOG Gazownia Bydgoska,
Branża: Surowce i paliwa,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Edukacja ekologiczna
Dokument źródłowy: Raport 2010

W połowie 2010 roku Gazownia Bydgoska wdrożyła kompleksowy program edukacyjny dla szkół i przedszkoli z dziedziny ochrony środowiska i bezpiecznego użytkowania gazu ziemnego. Projekt skierowany do dzieci i młodzieży ma na celu przybliżenie w sposób przystępny trudnych problemów z dziedziny ochrony środowiska.

W 2010 roku Gazownia Bydgoska wraz z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej oraz iTV24 zrealizowały wspólny projekt edukacyjny pod nazwą „Tańczę, śpiewam, recytuję – ekologią się raduję”. Projekt – poprzez zabawę i konkursy – miał uświadomić najmłodszym, jak ważne jest dbanie o każdy element środowiska, w którym żyjemy.

W ciągu kilku miesięcy odbyły się spotkania dotyczące ekologii w placówkach oświatowych i firmach, którym nieobojętne są sprawy ochrony środowiska. Efektem końcowym jest cykl 9 filmów edukacyjnych związanych z ochroną środowiska, które będą służyły szkołom jako materiał dydaktyczny. W odcinku dotyczącym gazu ziemnego udział wziął żużlowiec Tomasz Gollob, który promował gaz ziemny jako ekologiczne paliwo. Odcinek nagrany został na terenie Gazowni Bydgoskiej, a całość prezentowana była na stronie internetowej iTV24 oraz Centrum Edukacji. W ramach wdrożonego programu edukacyjnego dla szkół i przedszkoli 4500 dzieci i młodzieży uczestniczyło w konkursach i zabawach. Do programu przystąpiły 4 placówki oświatowe.