Dzień Otwarty w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej – BASF Polska

Metryka praktyki

Firma: BASF Polska,
Branża: Przemysł chemiczny,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Dobry sąsiad
Dokument źródłowy: Raport 2016

BASF Polska kieruje wiele swoich działań bezpośrednio do lokalnej społeczności. Poprzez otwarcie w 2014 roku zakładu produkcji katalizatorów firma trwale zaznaczyła swoją obecność w powiecie średzkim i województwie dolnośląskim.

Aby pokazać społeczności lokalnej jak zakład produkcji katalizatorów funkcjonuje od wewnątrz oraz zaprezentować stosowane w nim nowoczesne technologie oraz wysokie standardy dotyczące bezpieczeństwa, w kwietniu 2016 roku zorganizowano Dzień Otwarty.

Dzień Otwarty zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej odbył się w kwietniu 2016 roku i był pierwszym tego rodzaju wydarzeniem, kierowanym bezpośrednio do wszystkich interesariuszy BASF Polska w powiecie średzkim.

Celem wydarzenia było przybliżenie lokalnej społeczności jak funkcjonuje największy w Europie zakład produkcji katalizatorów BASF oraz pokazanie szerzej działalności firmy.

W ramach Dnia Otwartego odwiedzający mogli wysłuchać prezentacji pracowników, obejrzeć ekspozycję o działaniach firmy w regionie, a także, w towarzystwie wykwalifikowanych ekspertów zwiedzić zakład, w tym halę produkcyjną oraz magazyn wysokiego składowania.

Podczas wydarzenia szczególnie podkreślane były obowiązujące na terenie zakładu zasady bezpieczeństwa. Po zakończeniu zwiedzania goście mogli porozmawiać z przedstawicielami firmy na interesujące ich tematy, w tym dotyczące możliwości zatrudnienia, a także zadawać pytania i podzielić się swoją opinią w ankiecie.

Najważniejszym miernikiem efektywności Dnia Otwartego zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej była duża liczba przybyłych gości. W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 zwiedzających. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele lokalnej administracji, mediów, studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po zwiedzaniu zakładu goście mogli podzielić się swoją opinią w specjalnie przygotowanych ankietach. Ich późniejsza analiza ujawniła duże zainteresowanie lokalnej społeczności procesami produkcyjnymi oraz standardami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie zakładu.

Więcej informacji