Dzień Otwarty dla Rodzin pracowników DB Schenker

Metryka praktyki

Firma: DB Schenker,
Branża: Transport i logistyka,
Obszar tematyczny: Praktyki z zakresu pracy
Kategoria: Integracja pracowników
Dokument źródłowy: Raport 2016

W DB Schenker pracuje ok. 2000 pracowników, z czego ponad 100 osób w Biurze Zarządu w Warszawie (BZ Żwirki). Trzy kondygnacyjne biuro oraz praca w zespołach sprawia, że na co dzień nie wszyscy mają możliwość wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. W 2016 po raz pierwszy zorganizowany został Dzień Otwarty dla Rodzin pracowników. Celem spotkania była integracja pracowników, budowanie lojalności, zaangażowania i wzrost motywacji., a także pokazanie dzieciom i partnerom/kom pracowników, miejsca pracy, zapoznanie się z firmą, branżą i zawodami związanymi z logistyką.

Wśród blisko 50 osób, które przyszły na spotkanie, najliczniejszą grupą były dzieci, które przy okazji wielu zabaw i konkursów miały szansę dowiedzieć się, czym na co dzień zajmują się ich rodzice. A także poznać tajniki branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Starsze dzieci i młodzież, bawiły się podczas gry „Poznaj biuro swoich rodziców”. Były też logistyczne warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne i liczne konkursy dla najmłodszych. Dzieci mogły odkryć, ile samochodów funkcjonuje we flocie DB Schenker, czym zajmują się programiści itd. Przeprowadzony został konkurs na najsmaczniejszy rodzinnie przygotowany słodki wypiek.

NPS Net Promoter Score – narzędzie oceny lojalności klientów; jest alternatywną metodą oceny dla tradycyjnych badań satysfakcji klientów. Wskaźnik NPS spotkania wyniósł 69,2 (bardzo dobry wynik).