Dziecięca Radość w Twoich Rękach

Metryka praktyki

Firma: Henkel Polska,
Branża: FMCG, Przemysł chemiczny,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Marketing zaangażowany społecznie
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia

Firmy Henkel i Carrefour zdecydowały się przeprowadzić akcję dobroczynną na rzecz Fundacji Czerwone Noski, która wspiera dzieci przebywające w szpitalach w całej Polsce. Szpitalne oddziały pediatryczne regularnie odwiedzają artyści, przebrani za klaunów i odgrywają radosne przedstawienia, które pozwalają dzieciom zapomnieć o chorobie i szpitalu. Organizatorzy akcji „Dziecięca Radość w Twoich Rękach” chcieli wesprzeć Fundację w ich niesamowitych staraniach o każdy uśmiech chorego dziecka.

Akcja „Dziecięca Radość w Twoich Rękach” miała miejsce pomiędzy 23 sierpnia a 4 września 2017 r. Każdy konsument, który w tym czasie kupił w hipermarketach Carrefour dowolne produkty marek należących do Henkla: Persil, E, Perwoll, K2r, Silan, Somat, Pur, Bref, Clin, get2b, Gliss Kur, Palette, Taft, Color Expert, Schauma i Fa, przyczynił się do wsparcia Fundacji Czerwone Noski, która zajmuje się organizowaniem zajęć terapii śmiechem dla najmłodszych pacjentów w szpitalach pediatrycznych w Polsce. Celem tych spotkań jest wspieranie dzieci w ich walce z chorobą i stworzenie im przyjaznych warunków podczas pobytu w szpitalu. Terapia prowadzona jest przez profesjonalnych artystów, których występy wywołują uśmiech na twarzach chorych dzieci, są zastrzykiem pozytywnej energii i wpływają na ich lepsze samopoczucie. Od początku działalności przedstawiciele Fundacji odwiedzili już ponad 40 000 dzieci.

W wyniku akcji na rzecz Fundacji została przekazana kwota 50 tysięcy złotych, która umożliwi kontynuowanie regularnych zajęć terapii śmiechem w 2018 roku w szeregu szpitali dziecięcych w Polsce, w tym w Warszawie (Centrum Zdrowia Dziecka), Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Łodzi

Dochód uzyskany z produktów objętych akcją pozwolił zintensyfikować działania Fundacji Czerwone Noski w szpitalach pediatrycznych w całym kraju.