Działania prośrodowiskowe – DHL Express

Metryka praktyki

Firma: DHL Express,
Branża: Transport i logistyka,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2004

Firma DHL Express 17 listopada 2004 roku otrzymała nagrodę Panteon Polskiej Ekologii. Nagroda została przyznana za opracowanie i wdrożenie zarządzania środowiskowego zgodnego z wymogami określonymi w normie ISO 14001:1996.

Patronat nad nagrodą sprawuje minister środowiska oraz dyrektor Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Warunkiem uzyskania Panteonu Polskiej Ekologii jest zdobycie certyfikatu ISO 14001. Firma DHL Express włączyła się również w czerwcu 2004 roku do kampanii prowadzonej przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF na rzecz zwiększenia kontroli nad szkodliwymi, toksycznymi substancjami chemicznymi, mającymi wpływ na organizmy ludzi i zwierząt.

Kampania ma na celu przekonanie decydentów w strukturach Unii Europejskiej do stworzenia odpowiedniej ustawy, zwiększającej zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem toksycznych chemikaliów na istoty żywe i środowisko naturalne.

W ramach akcji DHL Express dostarcza próbki krwi z Warszawy do instytutów w Sztokholmie, Belgii oraz Ostrawie, w nieprzekraczalnym terminie 24 godzin.