DIWU – bezpieczna i zrównoważona moda

Metryka praktyki

Firma: KNK Productions & Development,
Branża: Przemysł odzieżowy,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Ekoprodukty
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
- Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu
- Cel 9 - Innowacyjność, przemysł, infrastruktura

Przemysł modowy, to nie tylko szkodliwa gałąź gospodarcza, ale to również niebezpieczne praktyki, które szkodą negatywnie na życie i zdrowie człowieka. Dzięki DIWU.PL klienci mają dostęp do wyrobów gotowych wykonanych z certyfikowanej bawełny organicznej lub/i z domieszką poliestru z recyklingu.

Firma daje klientom dostęp do wysokiej jakości odzieży, na której mogą wykonać barwienia, efekty sprania, czy nadruk DTG w standardzie GOTS. Nie ma żadnych minimum produkcyjnych, więc klient nie musi produkować nadwyżki odzieży, która trafiłaby na wysypisko śmieci. Co więcej, produkty można poddać dalszym obróbkom, czyli upcylingowi. Dzięki temu klienci mogą dać swoim klientom poczucie bezpieczeństwa, gdyż zakupioną odzież będę mogli przerobić i cieszyć się nią kolejne lata.

Efektywność badana jest poprzez sporządzanie raportów miesięcznych ze sklepu DIWU.PL Odnotowywana jest wówczas liczba zakupionych produktów, ale także pozwala to na budowanie długofalowej strategii mającej na celu zwiększenie odbiorców DIWU.PL.

Można wyróżnić następujące korzyści płynące z DIWU.PL:

  1. Klienci mają dostęp do produktów z certyfikatem GOTS;
  2. Nie ma nakładanych minimum produkcyjnych – można dokonać zakupu takiej ilości, jakiej faktycznie potrzebują; co za tym idzie zmniejszają ilość odpadów poprodukcyjnych;
  3. Mają dostęp do efektów mających na celu uszlachetnienie wyrobów gotowych według standardów GOTS – w ten sposób mogą cieszyć się pełnowartościowym produktem GOTS.