„Development ALL 2011” i „Boot Camp 2.0” – programy rozwoju pracowników – Alcatel-Lucent

Metryka praktyki

Firma: Alcatel-Lucent,
Branża: IT, Telekomunikacja,
Obszar tematyczny: Praktyki z zakresu pracy
Kategoria: Szkolenia i rozwój
Dokument źródłowy: Raport 2010

Alcatel-Lucent wspiera innowacyjność i rozwój kompetencji swoich pracowników poprzez liczne działania. Dwa główne programy to projekt „Development ALL 2011” i „Boot Camp 2.0”.

„Development ALL 2011” obejmuje 25% zatrudnionych pracowników. W ramach programu uczestniczą oni w szkoleniach menedżerskich, na temat budowania zespołów, relacji z klientem, zarządzania projektami i zarządzania zmianą, modelingu biznesowego, umiejętności prezentacji oraz 10 najbardziej aktualnych języków oprogramowania. Wiele z tych szkoleń kończy się powszechnie uznawanym egzaminem certyfikującym z danego tematu. Do końca roku udział w projekcie wzięło 261 pracowników z Alcatel-Lucent Polska. Projekt pozwala poszerzyć zakres kompetencji pracowników, ale także umocnić pozycję firmy na rynku przedsiębiorstw świadczących usługi telekomunikacyjne i integratorskie dla operatorów telekomunikacyjnych, a także rozszerzyć gamę usług wewnętrznych świadczonych w ramach korporacji.

Celem programu „Boot Camp 2.0” jest wspieranie innowacji i wyłuskanie ciekawych, nowych pomysłów na produkt lub usługę w drodze konkursu organizowanego dla pracowników firmy. Dzięki procesowi inkubacji zgłoszone pomysły mogą zostać zastosowane w produktach lub usługach oferowanych przez firmę Alcatel-Lucent na świecie. Innowacje są oceniane przez zespół doświadczonych specjalistów. Przez 11 tygodni, 150 pracowników z 16 krajów pracowało nad 50 pomysłami, starając się pozyskać wewnętrznych inwestorów.

W 2010 roku 3 zespoły z Polski (8 osób) wzięły udział w konkursie. Jeden z nich wszedł do finału – został jedną z 3 najlepszych drużyn konkursu, których zaprezentowane rozwiązanie uzyskało rekomendację i wsparcie firmy Alcatel-Lucent w procesie komercyjnego wprowadzenia rozwiązania na rynek. Program „Boot Camp 2.0” promuje kulturę innowacji w firmie, wspiera pracę zespołową i motywuje pracowników.11” i „Boot Camp 2.0” – programy rozwoju pracowników