#DejPozorNaTradycja

Metryka praktyki

Firma: ArtGroup,
Branża: Usługi,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Edukacja dzieci i młodzieży
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności

Śląsk, a szczególnie Subregion Zachodni, jest traktowany przez młodych ludzi jako pogórniczy region, z którym nie można wiązać przyszłości. Skutkuje to dużym odpływem młodych ludzi z tego regionu do innych ośrodków. Geneza problemu tkwi w dwóch miejscach – brakiem silnego związku emocjonalnego z regionem i wiedza na jego temat jest przekazywana w mało przystępny dla młodzieży sposób.

„Dej pozór na tradycja” to pomysł Agencji Reklamowej ArtGroup na ożywienie uśpionych tradycji, kultury i zwyczajów Górnego Śląska oraz pobudzenie wśród młodych osób dumy z pochodzenia i wartości, które składają się na ich śląską tożsamość. „Dej pozór” oznacza po śląsku „zwróć uwagę”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, Agencja zaprojektowała grę online w postaci  wirtualnego Escape Roomu na Instagram. Do projektu zaangażowane zostały osoby lubiane i podziwiane przez lokalne młode społeczeństwo z którymi nagrano krótkie filmiki.

Profil #dejpozor na Instagram zaangażował prawie 1000 młodych osób.

View this post on Instagram

👇👇👇 @dejpozornatradycja – wejdź do gry👍💪 Sprawdź czy uda Ci się wydostać z familoka. Oglądaj uważnie filmy z naszymi bohaterami i wypatruj wskazówek jakie dają. 🔎 Zobacz co łączy graficiarza z piłkarzem i dlaczego bebok pojawia się w oknie za panem z fajką.👹🤓 W projekcie biorą udział znane pyski :). Zobacz kogo możesz tu spotkać 👇👇 #dejpozornatradycja_znanepyski #DejPozorNaTradycja to akcja, w której przypominamy jak ważne jest Twoje pochodzenie. Śląsk to region o bogatej kulturze i niesamowitych możliwościach. To miejsce, które inspiruje, edukuje i kształtuje nas samych. Bądźmy dumni z tradycji, które przekazywali nam nasi bliscy. #dejpozornatradycja #śląsk #katowice #escaperoom #polskietradycje #patriotyzmjutra #silesia #katowice #rybnik #grainstagram #gryfnie #hanys #familoki #nikiszowiec #pilkanozna #gryplanszowe #gry #polacyzagranica #poland #gliwice #zabrze

A post shared by Inkszy Escape Room (@dejpozornatradycja) on