CSR Samsung Inkubator

Metryka praktyki

Firma: Samsung Electronics Polska,
Branża: Elektronika i AGD,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Rozwój przedsiębiorczości
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji
- Cel 8 - Wzrost gospodarczy i godna praca

Samsung wspiera innowacje w Polsce poprzez największe – po Korei – centrum R&D w Warszawie oraz dba o rozwijanie polskiego biznesu.

Do I edycji programu Samsung Inkubator przeprowadzono otwartą rekrutację. Finalnie zakwalifikowało się 8 startupów. Uczestnicy inkubacji mają do dyspozycji kreatywną przestrzeń do pracy, najnowszej klasy sprzęt, ale także wsparcie mentorów i konsultacje ekspertów będących pracownikami Samsung. Taka pomoc ma ułatwić sfinalizowanie pomysłów i zachęcić przyszłych przedsiębiorców do budowania biznesów w ich regionie.W ramach działania Inkubatora uczestnicy mogą korzystać również ze szkoleń oraz pomocy w poszukiwaniu partnerów biznesowych, technologicznych i pozyskania finansowania. Oddana do dyspozycji młodych przedsiębiorców przestrzeń Samsung Inkubator znajduje się na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.
Do współpracy zaproszono Politechnikę Rzeszowską oraz Dolinę Lotniczą. To pierwszy tego typu projekt w tej części Polski.

Przestrzeń jest też otwarta dla lokalnej społeczności. Organizuje się w niej lekcje programowania dla dzieci, wykłady nt. rozwijania biznesu oraz zaprasza na spotkania z inspirującymi gośćmi. Tylko od kwietnia do grudnia 2017 roku Samsung Inkubator zorganizował 47 wydarzeń, np. Tydzień Przedsiębiorczości, Startup Weekend, Code Week. Program jest częścią szerszego zaangażowania firmy w cyfryzację polskiego biznesu.W planie jest otwarcie kolejnych inkubatorów Samsunga w Polsce i docelowo stworzenie ich sieci na wschodzie kraju.

Samsung poczynił już także pierwsze kroki inicjujące otwarcie kolejnych Inkubatorów w innych ośrodkach wschodniej części Polski oraz dla szkół zawodowych. Od roku szkolnego 2018/2019 ruszy współpraca ze szkołami technicznymi w Rzeszowie. Zajęcia będą prowadzone w ramach fakultetów.

Partnerzy inicjatywy: Politechnika Rzeszowska i Dolina Lotnicza

Więcej informacji: