Charytatywna płyta dla dzieci Wydawnictwa Agora i Karimski Club

Metryka praktyki

Firma: Grupa Agora,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Kultura i sztuka
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia

We wrześniu 2018 Wydawnictwo Agora z Grupy Agora zaprezentowało charytatywną płytę „Karimski Club Dla Dzieci”. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę była praca kompozytorska do serialu „Kuba i Śruba” o przygodach bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Cały dochód ze sprzedaży płyty i aukcji podczas koncertów został przeznaczony na wsparcie dla Fundacji Spełnionych Marzeń, która pomaga dzieciom cierpiącym na choroby onkologiczne.

W skład kolektywu muzycznego wchodzi Karim Martusewicz – basista legendarnej grupy Voo Voo oraz Bartk Kudasik – muzyk i autor tekstów zespołu Zakopower. Na płycie „Karimski Club Dla Dzieci” wykonawcami partii wokalnych są przede wszystkim najmłodsi. 8-letni syn Karima – Nelson zaśpiewał większość partii i był także pierwszym recenzentem powstającego materiału. Towarzyszyły mu dzieci rodziców zaprzyjaźnionych z Karimski Club.

Na koncertach w różnych miejscach w całej Polsce zespół pojawiał się na scenie w towarzystwie dzieci z poszczególnych miast. Wzięły one udział w próbach, a w dniu koncertu zaprezentowały utwory przed lokalną społecznością – również głównie dziećmi.

Na albumie oraz na scenie dzieci wspierali wokalnie Sylwia Wiśniewska, Nick Sinckler i Ricky Lion. Zaproszenie do udziału w nagraniu przyjęły też gwiazdy: Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomasz Organek, Bartłomiej Topa i Maciej Stuhr.