Centrum Premier Czerska 8/10

Metryka praktyki

Firma: Grupa Agora,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Kultura i sztuka
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Dzięki spotkaniom z cyklu Centrum Premier Czerska 8/10 „Gazeta Wyborcza” pokazała szerokiej publiczności propozycje filmowe i wydawnictwa, które były pretekstem do rozmów z osobami ze świata kultury, sztuki i podróży.

Centrum Premier Czerska 8/10 to spotkania z twórcami i dziełami. Spotkania odbywają się w siedzibie Agory w Warszawie, ale można je również oglądać dzięki transmisjom na żywo na Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych.

W 2017 r. odbyło się 6 takich wydarzeń. Podczas pierwszego z nich Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk opowiadały o filmie „Pokot”. Na kolejnym spotkaniu Elżbieta Dzikowska, Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński i Aleksander Doba dyskutowali z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Tu byłem. Tony Halik”, o fenomenie podróżnika. Tłumy przyciągnęła też Krystyna Janda – rozmowa z aktorką krążyła wokół jej pamiętników. We wrześniu 2017 r. odbyła się premiera pierwszej w pełni autoryzowanej przez rodzinę biografii Anny Przybylskiej „Ania” wydanej nakładem Wydawnictwa Agora. Aktorkę wspominali jej bliscy oraz autorzy książki – Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki. W październiku 2017 r. odbyło się spotkanie wokół filmu „Twój Vincent” dystrybuowanego przez NEXT FILM. Podczas tego wydarzenia można było usłyszeć o tajnikach powstawania filmu. Gośćmi specjalnymi byli reżyserzy filmu: Dorota Kobiela i Hugh Welchman, dubbingujący jedną z postaci Jerzy Stuhr oraz Robert Gulaczyk, odtwórca roli głównej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – po rejestracji – był bezpłatny. W 2017 r. w 6 spotkaniach Centrum Premier Czerska 8/10 wzięło udział ok. 3 tys. osób. Każde wydarzenie dzięki transmisjom na Wyborcza.pl i w media społecznościowych oglądało kilkanaście tysięcy osób.

Spotkania z cyklu Centrum Premier Czerska 8/10 to okazja do bezpośredniego kontaktu z ciekawymi twórcami, pasjonatami, ważnymi postaciami w życiu społeczno-politycznym i kulturze, a także z redakcją i dziennikarzami. Wydarzenia dają możliwość zadania pytań i odbycia interesujących rozmów, kupna książki w promocyjnej cenie, zdobycia autografu ulubionego autora.

Centrum Premier

Centrum Premier to miejsce, które łączy ludzi z różnych światów. Podróżowaliśmy z Tonym Halikiem. Malowaliśmy z Van Goghiem. Wspominaliśmy Anię Przybylską. Mieliśmy okazję bliżej poznać Dana Browna. Zapraszamy do świata Centrum Premier Czerska 8/10 i do współpracy.

Opublikowany przez Centrum Premier Czerska 8/10 3 grudnia 2017

Więcej informacji: