„Blu Loves Green” – wyjątkowa lekcja ekologii – Radisson Blu Hotel, Kraków

Metryka praktyki

Firma: Radisson Blu Hotel,
Branża: Hotelarstwo,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Edukacja ekologiczna
Dokument źródłowy: Raport 2010

Hotel Radisson Blu Kraków z dużym zaangażowaniem podchodzi do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Aby dokładnie przedstawić swoim partnerom aspekty tej działalności, a jednocześnie zaangażować ich w podobne przedsięwzięcia, zdecydowano o przeprowadzeniu wyjątkowej imprezy – „Blu Loves Green Party”.

To impreza zorganizowana 10 czerwca 2010 roku dla partnerów biznesowych Radisson Blu Kraków, na którą zaproszono 300 głównych klientów hotelu. Dzięki wyjątkowej aranżacji podziemny parking hotelu zamienił się w przestrzeń edukacyjno-rozrywkową. W multimedialnych ekopunktach goście mogli dowiedzieć się, jak segregować odpady i co się dzieje z nimi dalej. Siedząc w strefie chillout, na pufach uszytych ze starych hotelowych kołder, podziwiali światowy design mebli recyklingowych. W strefie gastronomicznej prezentowano informacje na temat współpracy hotelu z lokalnymi producentami żywności. Przygotowano wiadomości o zdrowym żywieniu, sposobach oszczędzania energii, wody i jedzenia. Ekologiczny bar zbudowano z 5 tysięcy butelek wody mineralnej, a wyspy cateringowe ze zdrowymi przekąskami – z 200 drewnianych europalet. Goście zostali poproszeni o przyjazd środkami transportu miejskiej komunikacji publicznej. Za równowartość zebranych biletów hotel kupił upominki dla krakowskiego domu dziecka. Do współpracy zostali zaproszeni tylko lokalni podwykonawcy, a gwiazdami wieczoru byli lokalni artyści. Recyklingowe sukienki hostess, oryginalny wystrój i stroje dla kelnerów ze zużytych bluz – to dzieło młodych krakowskich artystów.

Impreza pomogła wypromować nowe hasło, pod którym hotel realizuje działania CSR: Blu Loves Green. W ofercie hotelu znalazł się także pakiet Zielonych Konferencji, a wprowadzenie na stałe restrykcyjnych norm pomogło hotelowi w uzyskaniu – jako pierwszej firmie w Polsce – prestiżowego certyfikatu BS8901, który jest przyznawany organizatorom zrównoważonych spotkań.