Biegamy-Zbieramy-Pomagamy

Metryka praktyki

Firma: Grupa ENEA,
Branża: Energetyka,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Wsparcie organizacji pozarządowych
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia

Praktyka, wynika z potrzeby, którą zgłaszali Pracownicy Grupy, by poprzez aktywność fizyczną wspierać charytatywny cel.

Przez rok Pracownicy Grupy Enea, biegając w zawodach organizowanych w całej Polsce, zbierali punkty w akcji Biegamy-Zbieramy-Pomagamy. Punkty, Fundacja Enea zamieniła na fundusze, organizując zajęcia lekkoatletyczne dla najmłodszych.

Na liście punktowanych zawodów znalazły się biegi na krótszych dystansach do 20 km, półmaratony i maratony, a także zawody triathlonowe. Każdy z biegaczy mógł znaleźć coś dla siebie, w zależności od własnych możliwości i upodobań. Na przyznawaną punktację wpływ miała również liczba uczestników z Grupy Enea. Wyżej punktowane były zawody, w których udział brało co najmniej 5 reprezentantów.

Ponad 122 biegaczy wystartowało w 134 zawodach biegowych. Pracownicy Grupy Enea wybiegali 20 000 zł. Zebrane przez nich pieniądze zostały przeznaczone na organizację Enea Athletics Camp – lekkoatletycznego treningu dla najmłodszych z udziałem profesjonalistów.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Kamili Skolimowskiej. Ponad setka dzieci ćwiczyła pod okiem utytułowanego dyskobola Roberta Urbanka. Dla wielu z nich to była pierwsza w życiu przygoda z lekkoatletyką, a bieg przez płotki, rzut dyskiem, czy pchnięcie kulą były nie lada wyzwaniem.

Celami Akcji było: promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, integracja pracowników z Grupy Enea, inicjowanie i wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi sportu, w szczególności dzieci i młodzieży.

Więcej informacji: