Be Green @ Cognifide

Metryka praktyki

Firma: Wunderman Thompson Technology,
Branża: IT,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Programy prośrodowiskowe
Dokument źródłowy: Raport 2016

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 15 - Życie na lądzie

W ramach inicjatywy Be Green @ Cognifide firmy Cognifide Polska wyróżnić można 3 obszary: proekologiczne działania edukacyjne, wspieranie zrównoważonego transportu i Tydzień Drzewa. Na potrzeby edukacji proekologicznej, przygotowano serię krótkich filmów, pokazujących sposoby na oszczędzanie surowców i dbanie o środowisko w codziennej pracy biurowej. Filmiki przedstawiają scenki dotyczące oszczędzania wody, energii i ciepła w biurze. Każdy epizod jest poświęcony jednemu zagadnieniu. Łącznie powstało 9 odcinków, w których wystąpili pracownicy firmy. Filmy są zamieszczane na kanale youtube, dostępnym szerokiej publiczności, dzięki czemu ich funkcja edukacyjna ma jeszcze większy zasięg. Filmy zanotowały na kanale łącznie 1608 wyświetleń, a posty na portalu Facebook, prezentujące kolejne odcinki, dotarły w sumie do odbiorców ponad 8000 razy.

Firma zachęca pracowników do zrównoważonego transportu i wybierania roweru zamiast samochodu do codziennych dojazdów do pracy. W biurze istnieje monitorowany parking i infrastruktura sanitarna dla rowerzystów. W sezonie rowerowym regularnie odbywają się bezpłatne serwisy jednośladów. W czasie Tygodnia Zrównoważonego Transportu we wrześniu 2016 rowerzyści otrzymali apteczki, breloki oraz światełka odblaskowe. W firmowym intranecie publikowano ciekawostki rowerowe, a funkcjonariusze wielkopolskiej policji znakowali rowery i wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa, w biurze zorganizowano Tydzień Drzewa. Zachęcano pracowników do sprzątania biurek i segregacji odpadów. Każdy chętny otrzymał kwiatka w doniczce wraz z instrukcją jak o niego dbać i kiedy podlewać.