Aplikacja Pierwsza Pomoc – Polkomtel

Metryka praktyki

Firma: Polkomtel,
Branża: Telekomunikacja,
Obszar tematyczny: Zagadnienia konsumenckie
Kategoria: Zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów
Dokument źródłowy: Raport 2010

Plus wykorzystał potencjał usług telekomunikacyjnych, by w trakcie realizacji strategii bezpieczeństwa udostępnić użytkownikom telefonów komórkowych aplikację Pierwsza Pomoc. Jest ona dostępna w telefonach komórkowych, które w powszechnej opinii dają poczucie bezpieczeństwa.

Aplikacja Pierwsza Pomoc w komórce to podstawowa wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Składa się z krótkich tekstów opatrzonych prostymi ilustracjami i animacjami. Aplikacja jest również wyposażona w metronom odmierzający rytm resuscytacji. Z zawartymi w niej informacjami, m.in. na temat tego, jak zareagować w wypadku oparzenia, zakrztuszenia, krwotoku, utraty przytomności, urazu kręgosłupa i w innych tego typu sytuacjach – można się zapoznać od razu po jej zainstalowaniu. Dzięki szybkiemu dostępowi do informacji, jak udzielić pierwszej pomocy, każdy może czuć się bezpieczniej.

Klienci sieci Plus mogą pobrać aplikację, po wysłaniu bezpłatnego SMS, przez serwis wap.plus.pl i www.plus.pl. Pozostałym użytkownikom telefonii komórkowej operator sieci Plus umożliwił pobranie aplikacji za pomocą łączności Bluetooth podczas imprez i eventów, w które zaangażowany był Plus, m.in. w trakcie koncertów finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz meczów siatkarskich. W okresie od stycznia do czerwca tylko dzięki tej technologii aplikację Pierwsza Pomoc pobrały blisko 33 tysiące osób.