Aktywny TIM dla Przyjaciół

Metryka praktyki

Firma: TIM,
Branża: Handel,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 10 - Mniej nierówności

W latach 2016 i 2017 pracownicy centrali TIM uczestniczyli jako drużyna w majowych akcjach European Cycling Challenge (ECC). Organizatorzy ECC zdecydowali jednak o przerwie w 2018. W obliczu tej informacji pracownicy zgłosili propozycje organizacji własnej, wewnątrzfirmowej rywalizacji kilometrowej Aktywny TIM dla Przyjaciół.

Akcja polegała na gromadzeniu przez pracowników kilometrów z wykorzystaniem aplikacji Endomondo, podczas ponad trzytygodniowej rywalizacji (28.04-22.05) w 9 rodzajach aktywności fizycznej: bieganiu, jeździe na rolkach, jeździe na rowerze, nartorolkach, chodzeniu, nordic walking, wędrowaniu, hulajnodze i jeździe na deskorolce.

Kilometry przeliczono na złotówki, gdzie 1 km = 0,50 zł. Zgromadzone w ten sposób środki zostały przekazane przez zarząd firmy w formie darowizn na rzecz dwóch fundacji: Fundacji AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, pod opieką których znajdują się synowie dwóch pracowników firmy, wymagający specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Finał akcji odbył się 25 maja, podczas rodzinnego pikniku z okazji 30. urodzin firmy. W akcji wzięło udział 79 osób, czyli 30% załogi. Rywalizacja indywidualna zakończyła się zebraniem w aplikacji Endomondo 21 894,27 km. Zarząd firmy zdecydował się zaokrąglić tę kwotę w górę tak, by na konto każdej fundacji trafiło równo 10 000 zł.