Adoptuj pszczołę – Grupa Agora

Metryka praktyki

Firma: Grupa Agora,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Kampania społeczna
Dokument źródłowy: Raport 2016

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 15 - Życie na lądzie
- Cel 2 - Zero głodu

Gazeta.pl włączyła się w akcję Greenpeace Adoptuj pszczołę, zachęcając do wirtualnej adopcji owadów i relacjonując zbiórkę pieniędzy. Ponadto zespół portalu należącego do Grupy Agora przygotował dla czytelników m.in. materiał wideo o życiu seksualnym pszczół, w którym lektorką jest Krystyna Czubówna, quiz o pszczołach, galerię zdjęć „Świat bez pszczół” oraz WideoNewsa o królowej pszczół. Fani Gazeta.pl na Facebooku mogli wziąć udział w rozmowie na żywo z przedstawicielką Greenpeace, która przybliżała temat i odpowiadała na pytania. Na stronie głównej serwisu pojawił się licznik adoptowanych owadów. Dzięki staraniom portalu w akcję zaangażowali się artyści: Natalia Przybysz, Robert Gawliński, Reni Jusis, podróżnik Marek Kamiński i dziennikarze.

Pszczoły można było adoptować na stronie www.adoptujpszczole.pl do 11 października 2016 roku. Czwarta edycja akcji miała na celu wzmocnienie działań służących rozwojowi rolnictwa wolnego od niebezpiecznych pestycydów oraz kontynuację nowatorskich badań naukowych nad owadami zapylającymi, czyli Wielki Spis Zapylaczy. W 4. edycji akcji udało się zaadoptować prawie 120 tys. pszczół.

Jak "to" robią pszczółki. Czyta Krystyna Czubówna

Włączcie dźwięk! Czyta Krystyna Czubówna. Pani Krystyna wspiera pszczoły, a my wspieramy Greenpeace Polska w czwartej edycji "Adoptuj Pszczołę" – akcji, która ma na celu wzmocnić działania służące rozwojowi rolnictwa wolnego od niebezpiecznych dla pszczół pestycydów oraz kontynuować badania naukowe nad owadami zapylającymi. To największy crowdfunding w Polsce! Wejdź na https://adoptujpszczole.pl/ i adoptuj ich jak najwięcej!Dziękujemy!

Opublikowany przez Gazeta.pl na 15 września 2016

Kasia z GREENPEACE o akcji ADOPTUJ PSZCZOŁĘ

Pszczołom zawdzięczamy o wiele więcej, niż tylko miód. Posłuchajcie Kasi i zadawajcie pytania.

Opublikowany przez Gazeta.pl na 15 września 2016

Więcej informacji