24H-CodING Hackathon Katowice 

Metryka praktyki

Firma: ING Bank Śląski,
Branża: Finanse,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Innowacje społeczne
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 9 - Innowacyjność, przemysł, infrastruktura

ING Bank Śląski jest instytucją finansową i jednocześnie firmą technologiczną. Organizacja międzynarodowego maratonu programowania w Katowicach, w maju 2017 r. była wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń i dzielenia się specjalistyczną wiedzą osób reprezentujących różne grupy.

Tematem przewodnim maratonu programowania 24H-CodING było pytanie „jak wygląda otwarty ekosystem finansowy?” Wśród uczestników znaleźli się programiści, koderzy, studenci. Zaproszeni zostali przedstawicieli start-upów, które mogły przetestować swoje pomysły i usługi w oparciu o technologie udostępnione podczas wydarzenia.

Hackathon odbył się 12 i 13 maja. Chętni do udziału zgłaszali się w lutym/marcu poprzez platformę 24hcoding.com. i rejestrowali swój pomysł na usługę bankową, rozwiązanie oraz zespół. W marcu jury oceniło ponad 90 zgłoszonych pomysłów, ich wartość merytoryczną, zgodność z tematem i innowacyjność. Wybrano 60 zgłoszeń, które uzyskały najwyższą punktację i zostały zakwalifikowane do realizacji podczas hackathonu.

Wśród zespołów, które otrzymały zaproszenia na hackathon znalazły się zespoły z Polski, Austrii, Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Turcji, Singapuru. Były to drużyny utworzone przez pracowników, studentów, dostawców i zespoły mieszane.

55 drużyn przez 24 godziny kodowało prototypy rozwiązań ulepszających życie klientów. Pierwsze miejsce zdobyła aplikacja PubbING dla wszystkich, którzy lubią wspólne wyjścia do restauracji, pubu czy klubu. Dzięki niej można zamawiać z menu lokalu za pomocą telefonu. Kelner dostarczyłby zamówienie, a płatność nastąpiłaby na miejscu.

Więcej informacji: