Artykuł ekspercki

Zrównoważony rozwój trafia do szefów

29 marca 2021

W opublikowanym 26 marca przez „Rzeczpospolitą” dodatku „Biznes odpowiedzialny w Polsce” sporo miejsca poświęcono m.in. wnioskom z badania FOB Menedżerowie CSR.

W artykule Anity Błaszczak „Zrównoważony rozwój trafia do szefów” wyniki badania Forum Odpowiedzialnego Biznesu komentuje Tadeusz Joniewicz.

– CSR w Polsce ma już własne, lokalne podstawy i przestaje być kopią tego, co kilka lat temu działo się w globalnych korporacjach – zwraca uwagę Tadeusz Joniewicz, menedżer projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Więcej o dodatku przeczytać można tutaj >>

 

Autorzy

Tadeusz Joniewicz

Tadeusz Joniewicz

Pracował w FOB od maja 2017 r. do grudnia 2021r. jako ekspert ds. raportowania niefinansowego i zrównoważonego rozwoju, odpowiadał za realizację badań i promocję Celów Zrównoważonego Rozwoju. Koordynował Konkurs Raporty Społeczne / Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju.

Ma doświadczenie w pracy w organizacjach strażniczych. Kierował projektami promującymi zrównoważone zamówienia publiczne i odpowiedzialne praktyki w łańcuchu dostaw sprzętu elektronicznego pracując w Fundacji CentrumCSR.PL. Współtworzył też ważne międzynarodowe wydarzenia organizowane przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

Ukończył Nauki Polityczne i Studium Europy Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest przewodnikiem turystycznym po Bieszczadach i Beskidzie Niskim, przez wiele lat działał w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich w Warszawie.