Artykuł ekspercki

W TOK FM o wolontariacie pracowniczym

22 grudnia 2022

Na czym dokładnie polega wolontariat pracowniczy? Kto i jakie korzyści może z niego czerpać? Z jakimi wyzwaniami i kosztami należy się liczyć? I jakie stereotypy niesie często słowo „wolontariat” ? O tym w audycji „Dobry Pracodawca” w Radiu TOK FM mówił Karol Krzyczkowski, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zapis audycji dostępny jest tutaj >>

Więcej informacji o wspomnianym przez Karola Krzyczkowskiego realizowanym przez FOB projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce” można znaleźć na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/wolontariat.

W ramach Programu Partnerstwa FOB funkcjonuje także specjalna grupa koordynatorów_ek wolontariatu pracowniczego. Firmy zainteresowane dołączeniem do programu zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi tutaj >>

Autorzy

Karol Krzyczkowski

Karol Krzyczkowski

W Forum Odpowiedzialnego Biznesu ekspert w dziedzinie wolontariatu, w tym wolontariatu pracowniczego. Menedżer projektów, trener, administrator serwisów internetowych, realizator transmisji na żywo w mediach społecznościowych. Animator grupy koordynatorów wolontariatu pracowniczego firm partnerskich FOB.

Od 2004 związany zawodowo z trzecim sektorem. Przez ponad 10 lat pracował z Centrami Wolontariatu w Kielcach, Warszawie i Gdańsku, oraz jako wolny strzelec z różnymi innymi inicjatywami społecznymi.

Absolwent Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych (Fundacja Szkoła Liderów, 2007), Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SLLGO – obecnie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, 2008).

W latach 2012-13, jako pracownik Centrum Wolontariatu w Warszawie współtworzył pierwsze pilotażowe wdrożenie wolontariatu długoterminowego w Polsce. Jego praca polegała na stworzeniu zasad programu i konkursu grantowego dofinansowującego pobyt wolontariuszy. Projekt był dofinansowany w ramach Komponentu Wolontariatu Długoterminowego PO FIO jako jeden z 3 pilotaży w Polsce, a w wyniku oceny merytorycznej wniosków otrzymał najwyższą liczbę punktów od ekspertów.

Biega w maratonach, lubi wegetariańską kuchnię, kolekcjonuje polskie komiksy. Od listopada 2015 realizuje się również jako tata.