Artykuł ekspercki

Na antenie MUZO.FM o aktywizmie korporacyjnym

22 marca 2021

Aktywizm korporacyjny był tematem rozmowy Marzeny Strzelczak, prezeski, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, z red. Pawłem Oksanowiczem, prowadzącym audycję „Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” na antenie MUZO.FM.

Punktem wyjścia do rozmowy była przygotowana przez FOB, w ramach Karty Różnorodności, analiza tematyczna „Przygotuj się, nawet jeśli (jeszcze) nie wiesz na co. Co biznes ma wspólnego z aktywizmem”.

Co firmy mają wspólnego z aktywizmem? Jakie tematy cieszą się zainteresowaniem opinii publicznej? Czy warto zabierać głos w sprawach będących przedmiotem sporów?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, która została wyemitowana na antenie MUZO.FM w sobotę 20 marca. Część poświęcona aktywizmowi korporacyjnemu zaczyna się ok. 13 minuty. Nagranie znajdziecie tutaj >>

Zachęcamy także do pobrania omawianej analizy tematycznej FOB >>

Źródło: muzo.fm

Autorzy

Marzena Strzelczak

Marzena Strzelczak

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na stanowisku Dyrektorki Generalnej od października 2014 roku. Od końca 2015 roku odpowiada także za koordynację polskiej Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej.

Ekspertka w zakresie komunikacji i CSR, coach ICC. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużych grupach kapitałowych, w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz w sektorze energetycznym m.in. jako menedżerka/dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej, pełnomocniczka Zarządu ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu, szefowa zespołu dialogu ze społecznościami lokalnymi, członkini zarządu korporacyjnej fundacji.

Na co dzień koordynuje program Karta Różnorodności i zarządza Zespołem FOB, uczestnicząc w kształtowaniu wszystkich projektów i programów Forum w wyjątkowym gronie kreatywnych indywidualistów, doskonałych również w pracy zespołowej.

Absolwentka polonistyki UW, studiów podyplomowych dotyczących PR, marketingu i CSR w Polsce i za granicą m.in. na Uniwersytecie w Genewie i na Uniwersytecie w Cambridge.

Prywatnie, nie wyobraża sobie życia bez przyjaciół i czytania.