Artykuł ekspercki

Volunteering Together to Enable Change and Create a Better World. Wirtualne globalne forum na temat wolontariatu

10 lipca 2020

W trakcie pandemii COVID-19 doceniono w jaki sposób wolontariusze, jako agenci zmian, zapewniają praktyczne działania, które budują nadzieję, wpływają na poprawię życia i wzmacniają społeczności.

Pandemia doprowadziła do odroczenia 26. Światowej Konferencji Wolontariuszy IAVE. To jedno z największych globalnych wydarzeń poświęconych wolontariatowi. Temat konferencji wybrany na rok 2020, czyli wspólny wolontariat w celu umożliwienia zmian i stworzenia lepszego świata, nigdy nie był jednak bardziej odpowiedni ani bardziej realny.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się zbierać za pośrednictwem szeregu globalnych forów. Dzięki tym rozmowom będziemy mogli zbadać przeszłość i przyszłość wolontariatu, w tym jego wpływ na odpowiedź na COVID-19.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tym globalnym dialogu, gdyż jest to dobra okazja do tego, by dowiedzieć się, podzielić się i docenić ważny wkład wolontariuszy we wszystkie społeczności na całym świecie.

Konferencje będą odbywać się online. Zaplanowano je do końca br. Udział jest bezpłatny. Językiem roboczym jest język angielski.

Uwaga – daty i godziny podane są dla czasu ET (Eastern Time) i należy je przeliczyć na CEST (Central European Summer Time) i CET (Central European Time).

Zaplanowane sesje

  • 22.07 – Forum 1: Volunteerism and Community Resilience – Locally Owned Solutions Delivering Impact
  • 09.09 – Forum 2: Future Leadership – the Role of Youth Volunteers
  • 23.09 – Forum 3: Tolerance and Inclusion – Volunteering Enabling Community Cohesion and Embracing Diversity
  • 07.10 – Forum 4: Volunteering and the Digital World – Extending the Power of Volunteering through New Technologies
  • 28.10 – Forum 5: Corporate Volunteering – Delivering Business Objectives through a Values Focused Mission
  • 18.11 – Forum 6: Measurement and Impact – Providing the Evidence that Volunteering is Good for Society and Good for You
  • 09.12 – Forum 7: Volunteering 2030 – New Paradigms

Rejestracja i informacje o Forum tutaj >>

Autorzy

Karol Krzyczkowski

Karol Krzyczkowski

W Forum Odpowiedzialnego Biznesu ekspert w dziedzinie wolontariatu, w tym wolontariatu pracowniczego. Menedżer projektów, trener, administrator serwisów internetowych, realizator transmisji na żywo w mediach społecznościowych. Animator grupy koordynatorów wolontariatu pracowniczego firm partnerskich FOB.

Od 2004 związany zawodowo z trzecim sektorem. Przez ponad 10 lat pracował z Centrami Wolontariatu w Kielcach, Warszawie i Gdańsku, oraz jako wolny strzelec z różnymi innymi inicjatywami społecznymi.

Absolwent Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych (Fundacja Szkoła Liderów, 2007), Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SLLGO – obecnie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, 2008).

W latach 2012-13, jako pracownik Centrum Wolontariatu w Warszawie współtworzył pierwsze pilotażowe wdrożenie wolontariatu długoterminowego w Polsce. Jego praca polegała na stworzeniu zasad programu i konkursu grantowego dofinansowującego pobyt wolontariuszy. Projekt był dofinansowany w ramach Komponentu Wolontariatu Długoterminowego PO FIO jako jeden z 3 pilotaży w Polsce, a w wyniku oceny merytorycznej wniosków otrzymał najwyższą liczbę punktów od ekspertów.

Biega w maratonach, lubi wegetariańską kuchnię, kolekcjonuje polskie komiksy. Od listopada 2015 realizuje się również jako tata.