Artykuł ekspercki

„To będzie egzamin z przywództwa”. Wywiad z Marzeną Strzelczak w „Rzeczpospolitej”

22 czerwca 2020
Wywiad z Marzeną Strzelczak ukazał się 22.06.2020 r. w "Rzeczpospolitej"

W wydaniu papierowym i cyfrowym dziennika „Rzeczpospolita” z 22 czerwca br. ukazał się wywiad red. Anity Błaszczak z Marzeną Strzelczak, prezeską FOB. Rozmowa dotyczyła m.in. trendów CSR w dobie koronakryzysu oraz roli FOB jako organizacji eksperckiej, zajmującej się tematyką odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w kompleksowy sposób.

– Pierwszy egzamin z odpowiedzialności firmy zdały. Biznes wykazał się ogromną empatią i zareagował bardzo szybko, nie szczędząc sił i środków na wsparcie walki z pandemią. Jednak ten właściwy test z odpowiedzialności wobec pracowników i całego otoczenia dopiero przed nami. Zobaczymy, jak firmy odnajdą się w nowej rzeczywistości, jak będą podchodziły do programów i projektów CSR, które miały w swojej strategii – mówi Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Cały wywiad dostępny w wydaniu „Rzeczpospolitej” z 22 czerwca br. oraz online tutaj >> 

Autorzy

Marzena Strzelczak

Marzena Strzelczak

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na stanowisku Dyrektorki Generalnej od października 2014 roku. Od końca 2015 roku odpowiada także za koordynację polskiej Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej.

Ekspertka w zakresie komunikacji i CSR, coach ICC. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużych grupach kapitałowych, w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz w sektorze energetycznym m.in. jako menedżerka/dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej, pełnomocniczka Zarządu ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu, szefowa zespołu dialogu ze społecznościami lokalnymi, członkini zarządu korporacyjnej fundacji.

Na co dzień koordynuje program Karta Różnorodności i zarządza Zespołem FOB, uczestnicząc w kształtowaniu wszystkich projektów i programów Forum w wyjątkowym gronie kreatywnych indywidualistów, doskonałych również w pracy zespołowej.

Absolwentka polonistyki UW, studiów podyplomowych dotyczących PR, marketingu i CSR w Polsce i za granicą m.in. na Uniwersytecie w Genewie i na Uniwersytecie w Cambridge.

Prywatnie, nie wyobraża sobie życia bez przyjaciół i czytania.