Artykuł ekspercki

Sustainable Value. How the World’s Leading Companies are Doing Well by Doing Good

31 października 2008

Książka „Sustainable Value. How the World’s Leading Companies are Doing Well by Doing Good” udowadnia, że  zrównoważony rozwój to nie koszt, ale zysk i szansa dla biznesu i otoczenia. Główna teza książki mówi, iż firmy powinny dostarczać innowacyjnych rozwiązań, dostosowanych do zmian społecznych i środowiskowych.

Laszlo dowodzi, że firmy, które rozumieją znaczenie zrównoważonej wartości, przynoszą korzyści zarówno udziałowcom jak i innym interesariuszom. Używając konkretnych przykładów, światowych liderów biznesu, autor pokazuje, jak zmieniają się ich strategie, gdy szefowie biorą pod uwagę aspekty ekologiczne, społeczne i etyczne, tworząc w ten sposób zrównoważoną wartość. Laszlo udowadnia w przekonujący sposób, że zrównoważony rozwój w działalności biznesowej, jest nie tylko potrzebą moralną, ale ma także sens biznesowy. Według autora ignorowanie aspektów ekologicznych, społecznych i etycznych powoduje utratę możliwości dla innowacji, zyskowności i zrównoważonego rozwoju.

Książka cenna dla wszystkich, którzy potrzebują uzasadnienia, że tworzenie zrównoważonej wartości jest opłacalne dla biznesu oraz praktycznych wskazówek jak takie działania wprowadzać w życie.

Autorzy