Artykuł ekspercki

Różnorodność w pracy a zaangażowanie zespołu

6 czerwca 2024

Marzena Strzelczak, doradczyni zarządu FOB ds. DEI, udzieliła wywiadu dla Radia Olsztyn. W rozmowie zwróciła uwagę na funkcjonalne założenia zarządzania różnorodnością.

– W otwartych na różnorodność miejscach pracy uwzględnia się potrzeby, możliwości oraz ograniczenia kobiet i mężczyzn. Chodzi o to, żeby wykorzystać pełen potencjał wszystkich osób – mówi Marzena Strzelczak.

Wywiad jest dostępny na stronie https://radioolsztyn.pl/marzena-strzelczak-chodzi-o-wykorzystanie-potencjalu-wszystkich-pracownikow/01760726

Autorzy

Marzena Strzelczak

Marzena Strzelczak

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na stanowisku Dyrektorki Generalnej od października 2014 roku. Od końca 2015 roku odpowiada także za koordynację polskiej Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej.

Ekspertka w zakresie komunikacji i CSR, coach ICC. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużych grupach kapitałowych, w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz w sektorze energetycznym m.in. jako menedżerka/dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej, pełnomocniczka Zarządu ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu, szefowa zespołu dialogu ze społecznościami lokalnymi, członkini zarządu korporacyjnej fundacji.

Na co dzień koordynuje program Karta Różnorodności i zarządza Zespołem FOB, uczestnicząc w kształtowaniu wszystkich projektów i programów Forum w wyjątkowym gronie kreatywnych indywidualistów, doskonałych również w pracy zespołowej.

Absolwentka polonistyki UW, studiów podyplomowych dotyczących PR, marketingu i CSR w Polsce i za granicą m.in. na Uniwersytecie w Genewie i na Uniwersytecie w Cambridge.

Prywatnie, nie wyobraża sobie życia bez przyjaciół i czytania.