Artykuł ekspercki

Rola łańcucha dostaw dla zrównoważonego rozwoju – [VIDEO]

2 listopada 2017

27 października w Ministerstwie Rozwoju miała miejsce międzynarodowa konferencja na temat zrównoważonych łańcuchów dostaw pt. „Sustainability in Supply Chains”, realizowanaw ramach projektu Sustainable Market Actors for Responsible Trade, finansowanego ze środków programu Horizon 2020. Spotkanie zostało zorganizowane przez Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, University of Oslo, CICERO Center for International Climate Research i FAFO, we współpracy z Polskim Ministerstwem Rozwoju oraz przy wsparciu Ambasady Szwecji oraz Ambasady Królestwa Holandii w Polsce.

Zachęcamy do obejrzenia filmu informującego o projekcie SMART, którego elementem była konferencja. W krótkiej prezentacji prof. Beate Sjafjell z Uniwersytetu w Oslo opowiada o roli łańcucha dostaw dla zrównoważonego rozwoju. Na przykładzie celów zrównoważonego rozwoju pokazuje też, że ekonomia powinna zapewniać dobre warunki życia, które z kolei nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu.

Celem konferencji było przybliżenie tematu zrównoważonych łańcuchów dostaw i udzielenie odpowiedzi m.in. na pytanie w jaki sposób firmy uwzględniają kwestie zrównoważonego rozwoju w swojej działalności, czy i w jaki sposób firmy włączają działania na rzecz poszanowania praw człowieka i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) w swoje strategie biznesowe, jakie są najczęstsze pułapki i przeszkody, które firmy napotykają na swojej drodze do zapewnienia zrównoważonego łańcucha dostaw.

źródło: Ministerstwo Rozwoju  i Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu

Autorzy