Artykuł ekspercki

Raportowanie niefinansowe – bilans dwóch lat

11 lutego 2020
Relacja z debaty dostępna jest w papierowym i cyfrowym wydaniu "Rzeczpospolitej" z 11 lutego br.

W dzienniku „Rzeczpospolita” ukazała się relacja pierwszej tegorocznej debaty w ramach cyklu „Biznes odpowiedzialny w Polsce”. W dyskusji udział wzięła Izabela Opałczyńska, menedżerka projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Tematem dyskusji był bilans dwóch lat obowiązywania dyrektywy dotyczącej ujawniania informacji niefinansowych.

– Forum Odpowiedzialnego Biznesu kończy w tym roku 20 lat. Widzimy jak długą drogę firmom udało się pokonać. Ale widać też, że potrzeba im jeszcze więcej czasu na wdrożenie takich zmian jak te związane z raportowaniem. Potrzebne są kolejne inicjatywy edukacyjne, a także międzysektorowa współpraca na rzecz wzmacniania transparentności w biznesie – przekonywała Izabela Opałczyńska, menedżerka projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Czytaj debatę >>

Źródło: Rzeczpospolita

Autorzy

Izabela Opałczyńska

Izabela Opałczyńska

W Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspiera realizację projektów w ramach Programu Partnerstwa – prowadzi szkolenia i warsztaty, organizuje spotkania dla biznesu. Zajmuje się również tematyką środowiskową i raportowaniem niefinansowym.

W FOB od stycznia 2020 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z biznesem w temacie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw. Pracując w zespole ds. zrównoważonego rozwoju firmy Deloitte dokonywała przeglądów funkcjonowania firm w zakresie CSR, opracowywała i pomagała we wdrażaniu strategii CSR, tworzeniu raportów społecznych, była odpowiedzialna za audyt raportów pozafinansowych firm z różnych branż.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Swoją przygodę z CSR rozpoczęła na wymianie studenckiej w Szwecji, na uczelni Jönköping International Business School, gdzie jako specjalizację wybrała Globalization and CSR.