Artykuł ekspercki

Pracownicy nie idą do firmy wyłącznie dla zarobku

10 marca 2020
Relacja z debaty ukazała się 10 marca w wydaniu papierowym i cyfrowym dziennika "Rzeczpospolita"

Tadeusz Joniewicz, menedżer ds. zarządzania wiedzą w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wziął udział w eksperckiej debacie „CSR nie tylko dla młodych”. Zachęcamy do lektury relacji, która ukazała się w dzienniku „Rzeczpospolita”.

„CSR nie tylko dla młodych” – pod tym hasłem przebiegła kolejna z cyklu debat „Biznes odpowiedzialny w Polsce”, organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu reprezentował w niej Tadeusz Joniewicz, menedżer ds. zarządzania wiedzą. Udział w debacie wziął także m.in. Paweł Kaczmarczyk, doradca zarządu w firmie ABC Czepczyński i w Fundacji Rodziny Czepczyńskich. Uczestnicy i uczestniczki zgodzili się, że kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu są istotne nie tylko dla osób młodych, dotyczą bowiem wszystkich generacji.

– Zwracamy uwagę na zarządzanie różnorodnością. Dlatego ważna jest np. komunikacja międzypokoleniowa. Jeśli do zgranego zespołu, pracującego wspólnie latami dołącza młoda osoba często ma ona problem z szybkim i gładkim wpasowaniem się w taką ekipę – przestrzegał Tadeusz Joniewicz.

Zachęcamy do lektury obszernego podsumowania debaty, które ukazało się w dzisiejszym (10 marca) wydaniu „Rzeczpospolitej” – zarówno w wersji papierowej, jak i online. Przejdź do relacji >> 

Źródło: „Rzeczpospolita”

Autorzy

Tadeusz Joniewicz

Tadeusz Joniewicz

Pracował w FOB od maja 2017 r. do grudnia 2021r. jako ekspert ds. raportowania niefinansowego i zrównoważonego rozwoju, odpowiadał za realizację badań i promocję Celów Zrównoważonego Rozwoju. Koordynował Konkurs Raporty Społeczne / Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju.

Ma doświadczenie w pracy w organizacjach strażniczych. Kierował projektami promującymi zrównoważone zamówienia publiczne i odpowiedzialne praktyki w łańcuchu dostaw sprzętu elektronicznego pracując w Fundacji CentrumCSR.PL. Współtworzył też ważne międzynarodowe wydarzenia organizowane przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

Ukończył Nauki Polityczne i Studium Europy Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest przewodnikiem turystycznym po Bieszczadach i Beskidzie Niskim, przez wiele lat działał w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich w Warszawie.