Artykuł ekspercki

„Pandemia pokazała, co jest dla biznesu istotne”. Wywiad z Karolem Krzyczkowskim w „Rzeczpospolitej”

11 grudnia 2020
Rozmowa red. Agnieszki Usiarczyk z Karolem Krzyczkowskim, menedżerem projektów FOB, ukazała się w papierowym wydaniu "Rzeczpospolitej" 10 grudnia 2020 r., dostępna jest także online w serwisie rp.pl.

Pandemia pokazała, co jest dla biznesu istotne. Czy kwestie odpowiedzialności, świadomości społecznej i wrażliwości są brane pod uwagę tylko w czasach dobrobytu, czy stanowią integralną część działań, o których nie zapomina się też w czasach kryzysu. Zobaczyliśmy, kto był przygotowany – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Karol Krzyczkowski, menedżer projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wywiad poświęcony jest wpływowi pandemii na aktywność firm i społeczeństwa w ramach wolontariatu i akcji pomocowych. Karol Krzyczkowski przedstawił też zakres działań CSR podejmowanych przez biznes w obliczu społeczno-gospodarczych skutków pandemii. Wskazał również, na co należy zwrócić uwagę planując podjęcie aktywności z zakresu zaangażowania społecznego.

Rozmowę przeczytać można tutaj >>

Autorzy

Karol Krzyczkowski

Karol Krzyczkowski

W Forum Odpowiedzialnego Biznesu ekspert w dziedzinie wolontariatu, w tym wolontariatu pracowniczego. Menedżer projektów, trener, administrator serwisów internetowych, realizator transmisji na żywo w mediach społecznościowych. Animator grupy koordynatorów wolontariatu pracowniczego firm partnerskich FOB.

Od 2004 związany zawodowo z trzecim sektorem. Przez ponad 10 lat pracował z Centrami Wolontariatu w Kielcach, Warszawie i Gdańsku, oraz jako wolny strzelec z różnymi innymi inicjatywami społecznymi.

Absolwent Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych (Fundacja Szkoła Liderów, 2007), Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SLLGO – obecnie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, 2008).

W latach 2012-13, jako pracownik Centrum Wolontariatu w Warszawie współtworzył pierwsze pilotażowe wdrożenie wolontariatu długoterminowego w Polsce. Jego praca polegała na stworzeniu zasad programu i konkursu grantowego dofinansowującego pobyt wolontariuszy. Projekt był dofinansowany w ramach Komponentu Wolontariatu Długoterminowego PO FIO jako jeden z 3 pilotaży w Polsce, a w wyniku oceny merytorycznej wniosków otrzymał najwyższą liczbę punktów od ekspertów.

Biega w maratonach, lubi wegetariańską kuchnię, kolekcjonuje polskie komiksy. Od listopada 2015 realizuje się również jako tata.