Konferencje o wolontariacie z roku 2018, do których warto wrócić

Konferencje o wolontariacie z roku 2018, do których warto wrócić

Końcówka roku to czas wytężonej pracy w każdej firmie. W tym okresie każdy pracownik jest na wagę złota – i czujemy to nie tylko w trakcie kontaktów z naszymi partnerami, ale widzimy w naszej własnej pracy w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W dodatku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i wokół tego terminu odbywają się największe i najważniejsze wydarzenia związane z wolontariatem, w których nie zawsze niestety możemy uczestniczyć.

Całe szczęście organizatorzy korzystają z możliwości oferowanych przez nowe technologie i rejestrują najważniejsze wydarzenia. Dzięki temu możemy do nich wrócić, a warto, bo w roku 2018 pojawiło się kilka ważnych tematów.

Inauguracja Europejskiego Korpusu Solidarności (30.10.2018)

Konferencja zorganizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Zainteresowanych tym tematem polecam przejrzenie całej transmisji, ale w jej ramach pojawiły się dwa inspirujące wystąpienia, do których zachęcam wszystkich.

Przy okazji można polecić wspomniane na konferencji wystąpienie Kamili Sultanovej z TEDx Helsinki:

Wolontariat w kulturze (26.11.2018)

W tym roku ta największa konferencja dotycząca tematu wolontariatu w kulturze była organizowana w Muzeum Narodowym w Warszawie. Podsumowania konferencji w formie podcastu można posłuchać na audycjekulturalne.pl.

Konferencja Koalicji Prezesi Wolontariusze (27.11.2018)

W roku 2018 coroczna Konferencja Koalicji Prezesi Wolontariusze odbyła się pod nazwą „Wolontariat wiedzy i doświadczenia w ekosystemie wsparcia venture philanthropy”. Jak co roku organizatorzy udostępnili wszystkie zarejestrowane wystąpienia z konferencji, dzięki czemu zyskujemy dostęp do wszystkich poruszanych podczas konferencji tematów.

Konferencje na świecie

Warto również wspomnieć 25 Światową Konferencję poświęconą Wolontariatowi, w której miałem okazję uczestniczyć jako delegat Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zapraszam do lektury podsumowania tego wydarzenia: Czym żyje wolontariat w skali globalnej – wnioski po IAVE World Volunteer Conference 2018.

Karol Krzyczkowski

Karol Krzyczkowski

W Forum Odpowiedzialnego Biznesu odpowiedzialny za portal internetowy, a także realizacje projektów, szczególnie wokół tematyki wolontariatu pracowniczego.

W FOB pracuje od sierpnia 2015. Wcześniej pracował w Centrach Wolontariatu między innymi w Gdańsku, Warszawie i Kielcach, w których odpowiedzialny był za przygotowywanie i realizację projektów. Absolwent Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych.