Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
W numerze „Personel Plus” poświęconym roli kobiet w biznesie ukazał się tekst Marzeny Strzelczak, prezeski, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.
– Dlaczego solidnie wykształcona większość społeczeństwa, wyposażona także w atuty takie jak empatia, zdolność budowania relacji i odpowiedzialność społeczna, jest wciąż niedoreprezentowana na najwyższych stanowiskach oraz na rynku pracy? Z czego to wynika i jak możemy to zmienić? – pisze Marzena Strzelczak.
Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na stanowisku Dyrektorki Generalnej od października 2014 roku. Od końca 2015 roku odpowiada także za koordynację polskiej Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej.
Ekspertka w zakresie komunikacji i CSR, coach ICC. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużych grupach kapitałowych, w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz w sektorze energetycznym m.in. jako menedżerka/dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej, pełnomocniczka Zarządu ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu, szefowa zespołu dialogu ze społecznościami lokalnymi, członkini zarządu korporacyjnej fundacji.
Na co dzień koordynuje program Karta Różnorodności i zarządza Zespołem FOB, uczestnicząc w kształtowaniu wszystkich projektów i programów Forum w wyjątkowym gronie kreatywnych indywidualistów, doskonałych również w pracy zespołowej.
Absolwentka polonistyki UW, studiów podyplomowych dotyczących PR, marketingu i CSR w Polsce i za granicą m.in. na Uniwersytecie w Genewie i na Uniwersytecie w Cambridge.
Prywatnie, nie wyobraża sobie życia bez przyjaciół i czytania.
Miasto Stołeczne @warszawa PARTNEREM SAMORZĄDOWYM 9. TARGÓW CSR! 🎉 Podczas otwarcia będziemy gościć Karolinę Zdrodowską, dyrektorkę koordynatorkę ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Urzędu http://m.st. Warszawy. #TargiCSR #Warszawa
Na #TargiCSR można przyjść z dziećmi! Szykujemy dla nich strefę, którą zaopiekuje się Fundacja http://Zaczytani.org. 📚 W programie zajęcia z bajkoterapii i Zaczytana Biblioteka, z której będzie można korzystać na miejscu. Cały program 9. Targów CSR ➡️ https://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/program/
🔸 Dlaczego warto pojawić się na 9. edycji #TargiCSR ? 🔸 Podczas wydarzenia zapoznacie się z działaniami #ESG kilkudziesięciu wystawców ❗️ Sprawdźcie wybrane atrakcje PARTNERÓW STRATEGICZNYCH Forum Odpowiedzialnego Biznesu na stoiskach💡http://s.csr.pl/wystawcy