Artykuły eksperckie

21 października 2022

Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk i wymiana doświadczeń

Nagranie ze spotkania on-line „Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk i wymiana doświadczeń”, które odbyło się 8 września 2022r z inicjatywy Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

22 marca 2022

Jak mądrze pomagać? Zapis webinarium zorganizowanego przez Fundację BNP Paribas

Wydarzenia w ostatnim czasie pokazały, jak potrafimy się zjednoczyć i wspólnie pomagać, w obliczu ogromnej tragedii. Ale czy wiemy jak to robić mądrze?

20 listopada 2018

Konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”

19 listopada, w Warszawie, kilkaset uczestników i uczestniczek wraz ekspertami i ekspertkami z różnorodnych dziedzin nauki, biznesu i środowiska pozarządowego dyskutowało – w panelach i w kuluarach – o równości płci w Polsce – kiedyś, dzisiaj i w przyszłości. Nie zabrakło też inspiracji dla działań wspierających wyrównywanie szans, a organizatorzy konferencji wręczyli grant na działania statutowe Centrum Praw Kobiet. Organizatorami spotkania było Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności.

13 sierpnia 2018

Studio Targów CSR – Rozmowa z Robertem Korzeniowskim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Polska

O mądrej pomocy i inicjatywach największej na świecie międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci rozmawiali w studio 7. Targów CSR: Anita Błaszczak („Rzeczpospolita”) i Robert Korzeniowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska.

24 lipca 2018

Jak angażować do współpracy na rzecz CSR – Studio Targów CSR z Orange Polska

O tym jak skutecznie ją inicjować, jak angażować interesariuszy, do wspólnych i skutecznych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, opowiadają Monika Kulik, ekspertka ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Orange, członkini zarządu FOB oraz Łucja Kornaszewska- Antoniuk, Kierowniczka Działu Programów, Fundacja Orange.

15 lutego 2017

Debata: Biznes i fundacje – jak mądrze się wspierać

We wtorek 7 lutego w redakcji Pulsu Biznesu odbyła się debata z udziałem przedstawicieli biznesu, administracji i organizacji pozarządowych, poświęcona mądrej i skutecznej współpracy tych trzech podmiotów. Z ramienia Forum Odpowiedzialnego Biznesu w spotkaniu wzięła udział prezeska FOB Mirella Panek Owsiańska.

2 lutego 2016

Dwie rzeczy, które powiedziałbym swoim dzieciom… i sąsiadce

Łukasz Kaliciński, założyciel NotJustShop, opowiada o motywacjach do założenia biznesu odpowiedzialnego społecznie.

2 lutego 2016

CSR – krótka opowieść o tym dlaczego marzenia są drogie i co zrobić, aby nie były

Bartek Stodulski, założyciel LaboratoriumEE, mówi na temat tworzenia biznesu z pasją do pomagania na przykładzie firmy z sektora IT.

2 lutego 2016

Ścieżka serca – którędy wiedzie, dokąd prowadzi i co z niej wynika

Agnieszka Kramm z Fundacji Miejsce Kobiet prezentuje projekt wspierający powrót kobiet na rynek pracy.

1 grudnia 2015

Spotkanie w zmianie

Anna Dziama, Joanna Kalinowska z Centrum Nauki Kopernik opowiadają działaniach podejmowanych przez edukatorów Centrum i współpracy CNK z otoczeniem.

Typ artykułu

Obszar tematyczny