Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Można powiedzieć, że zrównoważony rozwój, społecznie odpowiedzialny biznes czy ESG, to pojęcia, których możemy używać wymiennie.
Prawie 800 milionów ludzi jest niedożywionych, a 2 miliardy uważa się za osoby z niedoborem mikroskładników odżywczych. Czy to oznacza, że musimy produkować więcej żywności? Przede wszystkim konieczne jest konsumowanie jej mądrzej.
Konieczność dostosowania się do rosnących oczekiwań konsumentów to jeden z istotnych czynników wpływających na popularyzację koncepcji zrównoważonego rozwoju.
Jeśli chcemy w sposób odpowiedzialny odbudować gospodarkę oraz postawić na zrównoważony rozwój i spójność społeczną, to musimy zadbać o to, by nie zostawić nikogo w tyle. Słowem: musimy postawić na strategiczne zarządzanie różnorodnością.
W jaki sposób GOZ może przyczynić się do zmniejszenia emisji firm?
Mamy nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać do tego jak istotna jest rola wolontariatu w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju każdego społeczeństwa. Można spokojnie stwierdzić, że budowanie tkanki społecznej w zasadniczej części odbywa się poprzez redystrybucję szeroko pojętego dobra, którego przekazywanie (w rozmaitej postaci) jest istotą pracy każdego wolontariusza. Nie ma dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego bez wrażliwości. Wrażliwości na potrzeby tych jego członków, którzy z jakiegoś powodu potrzebują pomocy, wsparcia czy należy im się wyjątkowy szacunek. Wolontariat to doskonałe pole na którym tych wszystkich zachowań zmierzających do uwrażliwienia społeczeństwa można uczyć oraz je doskonalić.
Czy dla branży mleczarskiej w ogóle jest przyszłość za kilkanaście, kilkadziesiąt lat?
Firmy badające potrzeby interesariuszy dot. CSR to firmy innowacyjne, które chcą wyprzedzać trendy, a także przygotowywać ofertę najlepiej dopasowaną do potrzeb odbiorców
Szczelnie pakowana w plastik żywność, jednorazowe sztućce, maseczki ochronne i gumowe rękawiczki, własny samochód zamiast komunikacji miejskiej. Koronawirus wymusił zmianę nawyków konsumentów. Niestety, głównie na gorsze.
Czynniki środowiskowe, społeczne czy zarządcze są coraz ważniejsze przy szacowaniu ryzyka inwestycyjnego i kredytowego. Ale brakuje jednolitych standardów ich oceny oraz nadzoru nad nimi, przez co ciężko porównywać inwestycje. Powoli system ocen i ratingów ESG zaczyna się regulować.