Artykuły eksperckie

7 lipca 2014

Zrównoważone miasto – moda czy konieczność?

Artur Celiński z Respubliki rozmawia z Grzegorzem Grzybkiem – blogerem piszącym na temat citybrandingu. O transporcie publicznym, suburbiach, najlepszych miastach do życia, a także tym co kryje się pod nazwą „zrównoważone miasto”.

1 lipca 2014

Jakość życia, jakość zdrowia, jakość zrównoważenia

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego z wywiadów w ramach cyklu Lato w mieście. Tym razem Artur Celiński z Res Publiki rozmawia z Kamilem Wyszkowskim z UN Global Compact na temat jakości życia w miastach.

23 czerwca 2014

Przyszłość zrównoważonej Warszawy – rozmowa

Artur Celiński

Jaka będzie przyszłość Warszawy? Czy miasto będzie rozwijało się w sposób zrównoważony? Więcej na temat planów magistratu stolicy w wywiadzie pochodzącym z TV CSR, podczas 5. Targów CSR. Artur Celiński z Res Publiki rozmawia z Michałem Olszewskim – wiceprezydentem Warszawy.

9 czerwca 2014

Sprzątanie miast z nadmiaru reklam

Marcin Świejkowski

Polska to nie jest kraj dla miłośników detalu – słowa Tomasza Jastruna znajdujemy na stronie internetowej Stowarzyszenia Miasto Moje A W Nim. Nie wiemy co poeta ma na myśli, ale stowarzyszenie ani myśli o przerwie w walce o ustawę, która posprząta polskie miasta z nadmiaru reklamowego outdooru. Tym razem może się udać, bo Kancelaria Prezydenta przygotowała nowelizację przepisów dotyczących ochrony krajobrazu.

2 kwietnia 2014

Gra w zrównoważenie

Najbliższe lata będą bez wątpienia należały do miast. I to z kilku powodów, a pierwszym z nich jest nasilający się proces urbanizacji. Według danych Biura Statystycznego ONZ, do 2025 roku ponad 85% mieszkańców Europy będzie żyć na terenach miejskich, a trend migracji do miast najprawdopodobniej zintensyfikuje się w przyszłości.

Typ artykułu

Obszar tematyczny