Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Chcą, by ich firmy rozwiązywały realne problemy społeczne. Angażują się w życie lokalnych wspólnot. Wtrącają się w świat i wierzą, że mają narzędzia i energię, by zmieniać go na lepsze. Zysk jest na drugim miejscu.
Wszyscy już wiemy, że batalia o czyste powietrze będzie rozłożona na długie lata. I chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wobec problemu smogowego nie może pozostać obojętnym. Dotyczy to oczywiście również pracodawców i ich postawy wobec osób pracujących w smogu. Szkoda tylko, że obowiązujące prawo nie działa na podmioty zatrudniające mobilizująco.
Bez zrównoważonego rozwoju nie ma dziś biznesu. Kto się nie dostosuje, wypadnie z wyścigu. Prędzej czy później czeka to także tych, którzy pędzą ramię w ramię z liderami, ale tak naprawdę są tylko pasażerami na gapę.
Świat po kryzysie finansowym zalała fala populizmu. Potrzebne są zmiany reguł gry, których dokonać mogą jedynie odważni i autonomiczni liderzy biznesowi i społeczni.
Torby, torebki, foliówki, pudełka, butelki, kartoniki, tacki, kubeczki, miseczki, talerzyki, tuby, saszetki – po każdych zakupach zostajemy z górą plastikowych opakowań. Najgorzej jest z butelkami po wodzie. Latem wyrzucamy ich setki milionów miesięcznie. Co z tym robić?
Słowa „zrównoważony rozwój, slow fashion” stały się chwytliwymi sloganami reklamowymi. Przemysł produkuje coraz więcej ubrań. Tego,co dzieje się z używanymi, wolimy nie wiedzieć. A to coraz większy problem. Niewykluczone, że niedługo kupując nową rzecz trzeba będzie zapłacić za jej utylizację.
Jak skutecznie przeprowadzić proces rekrutacyjny i pozyskać kandydatów do pracy? Odpowiedź jest prosta i powszechnie znana: należy się dobrze przygotować. Obecnie na rynku odczuwa się deficyt specjalistów o odpowiednich kwalifikacjach, w wielu branżach po prostu brakuje wykwalifikowanych pracowników czy nawet osób chętnych do przeszkolenia. Pracodawcy coraz częściej zlecają usługi rekrutacyjne zewnętrznym podmiotom, które dwoją się i troją w poszukiwaniu kandydatów spełniających stawiane im wymagania. Zadanie nie jest łatwe. Może po prostu nie szukamy tam, gdzie trzeba?
Moda na niejedzenie mięsa powoduje, że nawet tacy producenci wędlin czy nabiału, jak Sokołów lub Łowicz, wprowadzają do oferty również produkty w wersji roślinnej. To dopiero początek tego trendu.
W Polsce pomysł, by ujawniać listy płac, budzi gwałtowne emocje, zwykle negatywne. Tymczasem w wielu krajach uważa się, że jest to lek na wiele bolączek rynku pracy.
Według raportu Deloitte „Global Human Capital Trends 2018” 87 proc. badanych wyraża przekonanie, że czwarta rewolucja przemysłowa – będąca połączeniem technologii cyfrowych i infrastruktury informatycznej – przyczyni się do wyrównania szans i zwiększenia stabilności, a zdaniem 75 proc. ankietowanych wpływ przedsiębiorstw na kształtowanie przyszłości w tym zakresie będzie dużo większy niż wpływ administracji publicznej i innych organizacji.