Artykuły eksperckie

7 października 2014

W kierunku CSR 3.0 – debata

O tym, jakie miejsce zajmował odpowiedzialny biznes 25 lat temu oraz, jakie wyzwania stoją obecnie przed koncepcją CSR, rozmawiali uczestnicy debaty organizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Warsaw Press.

2 czerwca 2014

Szmaciany biznes

Joanna Solska

Po katastrofie w fabryce odzieżowej w Bangladeszu świat oburzył się na tamtejsze warunki pracy. Obłudnie i na krótko. Ważne, że na Dalekim Wschodzie jest tanio. Korzystają z tego również polskie firmy.

26 marca 2014

Równowaga – wyzwanie dla polskich przedsiębiorstw

Katarzyna Klimek-Michno

„Work – life balance”. To pojęcie, które może nieść ze sobą różne konotacje – w zależności od perspektywy patrzenia. Inne mogą być skojarzenia i doświadczenia pracownika/pracowniczki, inne pracodawcy, a jeszcze inne przedstawiciela HR czy specjalisty ds. CSR. „Tak pracuję, że mam jeszcze czas na swoje życie” – być może w taki sposób odpowiedziałby przysłowiowy Kowalski zapytany o pojęcie „work-life balance”.

23 października 2013

Zarządzanie różnorodnością to sztuka pokonywania barier

Ewa Leśnowolska, Magdalena Andrejczuk

Rozmowa z Minister Agnieszką Kozłowską-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania, przeprowadzona przez Magdalenę Andrejczuk i Ewę Wojsławowicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

29 lipca 2013

„Dobrze rozwinięta fundacja korporacyjna jest kluczem do różnych drzwi” – wywiad z Krzysztofem Kaczmarem

Z Krzysztofem Kaczmarem, prezesem Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy rozmawiała Agata Gruszecka-Tieśluk, z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rozmowa ta odbyła się 11 maja 2013 roku, podczas spotkania z Alumnami i Ambasadorami programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu

Typ artykułu

Obszar tematyczny