Artykuły eksperckie

15 marca 2024

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #02/2024]

Karol Krzyczkowski

Czy każdy może zostać wolontariuszem? Gdzie się zgłosić? Które grupy potrzebują pomocy? Jak zdobyć granty na taką formę pomagania innym? Podpowiedzi w nowej prasówce.

20 grudnia 2023

Planowanie wolontariatu w organizacji

Karol Krzyczkowski

Ustawa gwarantuje wolontariuszom określone świadczenia. Część z nich jest oznaczona jako świadczenie obowiązkowe, ale niektóre z nich zależą od dobrej woli organizatora, który może je zapewnić, ale nie musi tego robić. Dla potrzeb tego zestawienia wziąłem pod uwagę tylko „pakiet obowiązkowy”

30 listopada 2023

Mądre pomaganie nastawione na eliminację przyczyn

Karol Krzyczkowski

Mądre pomaganie to pomaganie skupione na efektywności, celowości i na tym, by wyeliminować przyczyny, zamiast walczyć ze skutkami. Ważne jest to, żeby po zakończonej pomocy nastąpiła pewna trwała zmiana, dzięki której podobna pomoc już nie będzie potrzebna

1 lipca 2023

Odpowiadanie na potrzeby wolontariuszy jako element efektywnej strategii

Karol Krzyczkowski

Na bazie reakcji wolontariuszy na nasze propozycje i komunikaty możemy wywnioskować, co jest dla nich ważne. Możemy to wykorzystać w indywidualnych rozmowach, motywowaniu ich do podejmowania kolejnych, dobrze dobranych wyzwań. Inaczej będziemy zachęcać osoby, które potrzebują uznania, a inaczej te, które szukają przynależności

22 grudnia 2022

W TOK FM o wolontariacie pracowniczym

Karol Krzyczkowski

W wolontariacie pracowniczym możemy wskazać trzy podstawowe dziedziny, w których wsparcie może być okazane przez pracodawcę.

Typ artykułu

Obszar tematyczny